I ty możesz kandydować na burmistrza Chicago

I ty możesz kandydować na burmistrza Chicago

Od poniedziałku 17 listopada każdy, kto chce i spełnia określone przez ordynację warunki, może zgłaszać swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach miejskich.

Wybory do władz miasta odbędą sie 24 lutego 2015 roku. Dzisiaj ruszył proces zgłaszania kandydatur. Jest o co walczyć – do objęcia są: fotel burmistrza, sekretarza miejskiego, skarbnika i radnych we wszystkich pięćdziesięciu okręgach.

Zgłoszenia będą przyjmowane przez tydzień, od 17 do 24 listopada. Każdy, kto zebrał wymaganą ilość podpisów (na burmistrza to minimum 12,5 tys., a już na radnego 473), a także wypełnił niezbędne podanie, może zarejestrować swoją kandydaturę w Radzie Komisarzy Wyborczych Miasta Chicago (Board of Election Commissioners for the City of Chicago) znajdującej się pod adresem 69 W. Washington w Chicago.

Kandydaci, którym zależy na znalezieniu się na szczycie list wyborczych, w poniedziałek rano ustawili się w kolejce; wszyscy, którzy byli w niej przed godziną 9, będą mieli pierwszeństwo w  losowaniu pozycji na listach. Losowanie odbędzie się 3 grudnia.

Powodzenia.

(gd)

fot. Archbob/pixabay.com/Chicago Board of Election

Categories: Chicago, Wybory 2015

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*