Hotel, w którym zatrzymywał się Al Capone, wystawiony na sprzedaż

Mineola Hotel w Fox Lake fot.Teemu08/Wikipedia

To nie jakiś tam hotel. To najstarsza w Illinois drewniana konstrukcja, a co ważniejsze miejsce weekendowych wypadów samego Ala Capone. Mineola Hotel położony w Fox Lake wystawiono na sprzedaż.

Wybudowany w 1884 roku hotel wraz z przylegającą do niego restauracją, salą bankietową, przystanią i 16 akrami ziemi czeka na kupca, który gotów jest wyłożyć 7 mln dol. i zapewne drugie tyle na odrestaurowanie nieruchomości.

Hotel Mineola, chętnie odwiedzany w latach dwudziestych minionego wieku przez chicagowskich gangsterów z Alem Capone na czele, znajduje się na krajowej liście zabytków. Jego właściciel Pete Jakstas wierzy, że znajdzie się nabywca, który zachowa dawny wygląd hotelu, równocześnie przeprowadzając niezbędny remont. Hotel zamknięto w latach 60., ale aż do 2012 roku przylegająca do niego restauracja przyjmowała gości. Ostatecznie władze kazały ją zamknąć ze względu na stan techniczny.

Zanim hotel wraz z budynkami (w tym domem właściciela) trafił do rąk agenta pośrednictwa nieruchomości, właściciel posesji wystawił Mineolę na aukcję internetową na eBayu. Cena wywoławcza wynosiła 2 mln dol. Niestety nie napłynęła żadna oferta.

Sędziwy właściciel Pete Jakstas przez wiele lat organizował na przyległych hotelowi terenach spektakularny pokaz fajerwerków, ale także i z niego zrezygnował w 2008 r.

80-letni Jakstas wierzy, że znajdzie się nabywca, który zachowa zabytkowy klimat hotelu. Jako ciekawostke warto dodać, że nieruchomość jest dobrze znana poszukiwaczom duchów z całego kraju, którzy od lat zabiegają o możliwość wejścia do środka w przeświadczeniu, że po podupadłych pokojach wędrują rożnej maści duchy. (mb)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*