Homomałżeństwa już legalne. Homoseksualiści w powiecie Cook nie muszą czekać do czerwca

Homomałżeństwa już legalne. Homoseksualiści w powiecie Cook nie muszą czekać do czerwca

Pierwsza para homoseksualistów stanęła na ślubnym kobiercu w powiecie Cook zaledwie kilka godzin  po decyzji sędziego zezwalającej na zawieranie homomałżeństw.

fot.Joseanavas/Flickr

fot.Joseanavas/Flickr

Jak informuje sieć telewizyjna ABC, 25-letni Charlie Gurion był obecny podczas wyroku sędzi Sharon Johnson, która uznała, że pary homoseksualistów nie muszą czekać z zawarciem małżeństwa do czerwca, gdy wejdzie w życie prawo stanu Illinois zezwalające na podjęcie takiego kroku. Gurion telefonicznie powiadomił swego partnera, 30-letniego Davida Wilka, umawiając się na spotkanie w sądzie.

Ten wyrok znaczy dla nas bardzo wiele − powiedział Wilk dodając, iż wraz z partnerem związek małżeński zamierzają zawrzeć pod koniec bieżącego roku. W miniony piątek związek małżeński zawarły Theresa i Mercedes Santos-Volpe, mieszkające wspólnie od 22 lat.

− Nie ma potrzeby odraczania w czasie zezwolenia o zawieraniu homomałżeństw, jeśli sądowi nie przedstawiono argumentów przeciwko takiej decyzji, zwłaszcza że gejom i lesbijkom odmawiano od dawna prawa do legalizacji związku − stwierdziła sędzia Johnson. W grudniu ta sama sędzia uznała, że można zawierać homomałżeństwa, jeśli jeden z partnerów cierpi na śmiertelną chorobę.

Sekretarz powiatu Cook David Orr wydał oficjalny komunikat stwierdzający, iż po sędziowskim wyroku biura powiatowe od poniedziałku wydają bez ograniczeń akty małżeństwa dla homoseksualistów . Wszyscy chętni są obsługiwani według kolejności zgłaszania się, a opłata za zawarcie ślubu wynosi 10 dolarów. Pary mieszkające poza obszarem powiatu Cook mogą zostać małżeństwem po warunkiem, że złożą odpowiednią przysięgę przed urzędnikiem powiatu Cook.

(ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*