Homofobiczny atak na gwiazdę „Imperium”

Jussie Smollett
fot.Sebastien Nogier/EPA/REX/Shutterstock

Gwiazda serialu „Imperium”, 36-letni Jussie Smollett, powiedział policji, że stał się w Chicago ofiarą ataku motywowanego homofobią i rasizmem.

Napaść miała miejsce ok. godz. 2 a.m. w dzielnicy Streeterville w centrum Chicago. Aktor został zaatakowany przez dwóch mężczyzn ubranych w narciarskie maski. Z relacji poszkodowanego wynika, że został pobity i oblany nieznaną substancję chemiczną. Zeznał również, że napastnicy wykrzykiwali ksenofobiczne i rasistowskie inwektywy pod jego adresem.

Smollett został przewieziony do szpitala Northwestern Memorial, gdzie uzyskał pomoc medyczną i został zwolniony do domu. Jego stan określa się jako dobry.

Policja przypuszcza, że było to przestępstwo z nienawiści. Jak oświadczył rzecznik policji, Anthony Guglielmi, nie znaleziono do tej pory żadnych dowodów w sprawie, w tym nagrań z kamer monitoringu.

Osoby posiadające informacje nt. incydentu, proszone jest o kontakt pod numerem telefonu:(312) 747-8382 lub anonimowo przez stronę internetową: www.cpdtip.com.

Śledztwo jest kontynuowane.
(aos)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*