Hojne miasto Chicago

fot.Unsplash/pixabay.com/GoFundMe

fot.Unsplash/pixabay.com/GoFundMe

Chicago jest drugim najhojniejszym miastem w kraju – wynika z listy sporządzonej przez GoFundMe. We wspaniałomyślności i woli pomagania pokonało takie miasta jak Houston, Los Angeles i Austin. Wyprzedził nas tylko Nowy Jork.

W mijającym roku mieszkańcy Chicago nie tylko nie szczędzili gotówki na szczytne cele, lecz również organizowali jedne z największych kampanii na GoFundMe – stronie internetowej zajmującej się zbiórkami pieniędzy. Setki tysięcy dolarów zostało przeznaczone na lokalne cele – od rodzinnych uroczystości po trudne sytuacje życiowe. Illinois zostało uznane piątym najhojniejszym stanem.

Najpopularniejszą w mijającym roku akcją, która pobiła stanowe rekordy, była internetowa zbiórka pieniędzy dla ulicznego sprzedawcy lodów z Little Village. Zdjęcie przedstawiające zgarbionego staruszka pchającego wózek z lodami wzruszyło internautów i przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. Darowizna na rzecz seniora przekroczyła 384 tys. dolarów. Była to również jedna z największych kampanii w całym kraju w 2016 r.

Około 100 tys. dol. zostało łącznie zebranych na pomoc różnym osobom w uczestnictwie w zwycięskim meczu chicagowskiej drużyny baseballowej Chicago Cubs. 125 tys. dol. zebrał chicagowski policjant dla trzech sióstr z Englewood mieszkających w opuszczonym budynku. Niedawno zostało zebrane ponad 32 tys. dol. dla czarnoskórej pracownicy sklepu Michaels, która została obrzucona rasistowskimi obelgami przez klientkę.

Rok 2016 był rekordowy dla GoFundMe pod względem zbiórki funduszy. Jedna czwarta wszystkich Amerykanów deklaruje, że w jakimś stopniu przyczyniła się do organizowanych na stronie zbiórek internetowych.

(jm)

Categories: Chicago

Comments

  1. diwron
    diwron 14 grudnia, 2016, 16:08

    Hojne miasto Chicago? W Chicago jest ok. 6000 bezdomnych, którzy obecnie śpią pod różnego rodzaju mostami. Czy to aby nie jest hojność na pokaz? Burmistrz chce przeznaczyć ponad $1000000 na ochronę nielegalnych emigrantów, ale dla zapewnienia noclegów dla bezdomnych brak pieniędzy.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*