Historyczna modernizacja miejskiego oświetlenia

fot.macpadiphone123456789/pixabay.com

fot.macpadiphone123456789/pixabay.com

Burmistrz Rahm Emanuel ogłosił historyczny plan modernizacji i wymiany oświetlenia na miejskich ulicach, alejkach i w parkach. Projekt zostanie zrealizowany w ciągu najbliższych czterech lat.

Nazywając plan “jednym z największych projektów modernizacji oświetlenia w kraju” burmistrz zapowiedział, że miasto rozpocznie instalację na masową skalę energooszczędnych lamp typu LED, które świecą trzy razy dłużej niż obecnie używane lampy sodowe. Pieniądze na modernizację mają pochodzić z funduszy zaoszczędzonych w wydatkach na energię elektryczną.

– Nowoczesny system oświetlenia pozwoli na znaczne zaoszczędzenie energii i przyczyni się w całym mieście do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na ulicach. Poprawa systemu oświetlenia pozwoli przy okazji stworzyć nowe miejsca pracy – stwierdza komunikat ratusza.

Miasto rozpoczęło już przyjmowanie ofert przetargowych, a realizacją projektu zajmie się miejski departament transportu.

– Nasz departament otrzymuje każdego dnia ponad 100 zgłoszeń o awariach oświetlenia. Wymiana systemu oświetlenia na sprawniejszy umożliwi nie tylko zwiększenie jego wydajności, ale też umożliwi szybszą niż do tej pory naprawę w razie wyłączeń prądu. Wyeksploatowany system oświetlenia zastąpi nowy, który będzie bardziej przyjazny dla środowiska – zapewnia komisarz departamentu Rebekah Scheinfeld.

Plan przewiduje wymianę 270 tys. lamp i słupów oświetleniowych. Pierwsze prace rozpoczną się z początkiem przyszłego roku. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*