Hillary Clinton ma dwa biura kampanijne w Chicago

Hillary Clinton fot.Mike Nelson/EPA

Hillary Clinton fot.Mike Nelson/EPA

Kandydatka do nominacji Partii Demokratycznej na urząd prezydenta USA Hillary Clinton uruchomiła w Chicago dwa biura swej kampanii wyborczej. Jej rywal do nominacji partyjnej Bernie Sanders już wcześniej otworzył swe siedziby kampanijne w mieście i na jego przedmieściach.

Otwarcie placówek Hillary Rodham Clinton odbyło się 23 lutego na północy Chicago pod adresem 1543 N. Wells Street i na południu − 5401 S. Wentworth Avenue. W obu uroczystościach wzięli udział stronnicy polityczni byłej sekretarz stanu USA, która urodziła się w Chicago i wychowała w Park Ridge.

Biura kampanijne Sandersa działają w Chicago i na przedmieściach już od kilku tygodni. Główna placówka znajduje się w centrum miasta pod adresem 600 W. Roosevelt. Czynne jest też biuro na południu miasta − 750 E. 75th Street. Inne placówki kampanijne senatora z Vermont − którego ojciec był imigranem z Polski − znajdują się w Berwyn, Evanston, Waukegan, Lombard, Batavii, Joliet i DeKalb.

Clinton i Sanders prowadzą intensywne starania o głosy wyborców z Illinois. Prawybory w Illinois uważane są przez kandydatów na urząd prezydenta za jedne z najważniejszych w kraju. Odbędą się one 15 marca, podobnie jak na Florydzie, w Missouri, Karolinie Północnej i Ohio.

(ao)

Categories: Chicago, Wybory 2016

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*