Hillary Clinton będzie zabiegać o głosy wyborców w Chicago

Hillary Clinton fot.Michael Reynolds/EPA

Hillary Clinton fot.Michael Reynolds/EPA

 

Demokratyczna kandydatka do urzędu prezydenta Hillary Clinton w przyszłym tygodniu będzie w Chicago zabiegać o głosy wyborców i zbierać fundusze kampanijne.

Byłej sekretarz stanu, która urodziła się w Chicago i wychowała w Park Ridge, towarzyszyć będzie Geneva Reeed-Veal, matka Sandry Bland, która została znaleziona w ubiegłym roku martwa w celi aresztu w Teksasie. Koroner wówczas uznał, że młoda kobieta popełniła samobójstwo.

Bland, mieszkająca w Naperville na przedmieściach Chicago, nie była w stanie zapłacić 500 dol. kaucji, by opuścić areszt;  3 dni później znaleziono ją w celi martwą. Oficer, który ją zatrzymał, stanął przed sądem i już nie pracuje w policji.

W najbliższą środę Clinton weźmie m.in. udział w spotkaniu pod hasłem „Wyjdź, by zagłosować” (Get Out to Vote), zachęcającym wyborców do wzięcia udziału w prawyborach, które 1 marca odbędą się w 12 stanach, w tym także w Illinois. Clinton będzie zabiegać o głosy Afroamerykanów oburzonych przypadkami brutalności policji przeciwko czarnoskórej społeczności.

Prawybory w Illinois w 2012 r. Clinton przegrała na rzecz późniejszego prezydenta Baracka Obamy. (ak)

Categories: Chicago, Wybory 2016

Comments

 1. Hobo
  Hobo 14 lutego, 2016, 12:29

  Hilary tak trzymac ktos musi dokopac temu glupkowatemu klaunowi z przyklejona grzywka

  Reply this comment
 2. pol
  pol 14 lutego, 2016, 16:08

  tylko by ten glupkowaty klaun nie dokopal nam mondralo

  Reply this comment
 3. Telewizja Radom
  Telewizja Radom 14 lutego, 2016, 16:30

  Ktoś poprzednio napisał mi, że nie mam pojęcia o polityce Amerykańskiej. Fakt wiem że dzwonią ale nie mam pojęcia w którym Kościele:-) To jednak nie zmienia faktu aby zaapelować do rodaków zza wielkiej kałuży o dobry i rozsądny wybór. Wybierajcie moi drodzy tak abyście się nie musieli wstydzić za swoich wybranków tak jak my w Polsce musimy to robić teraz https://youtu.be/TDS9AACuggs Poproście Ducha Św. O Światło dobrego wyboru zgodnego z Waszym Sumieniem. Pozdrawiam :-).

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 19 lutego, 2016, 18:52

   Nie „Ktos” – tylko ja to napisalem, wyznawco panow w sukienkach. Ty nadal nie masz pojecia o polityce w amerykanskiej, opierajac swe poglady na starszym panu, ze starymi VCRs w tle.

   Reply this comment
 4. Hobo
  Hobo 14 lutego, 2016, 20:55

  Pol masz racje albo nie rozumiesz co piszesz

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*