Hałas z O’Hare obniżył wartość domów

Hałas z O’Hare obniżył wartość domów

Mieszkańcy trzech dzielnic na północnym zachodzie Chicago uzyskali obniżkę podatków od nieruchomości, gdy wykazali, że wartość ich domów dramatycznie spadła wraz ze wzrostem hałasu związanym z wprowadzoną w październiku zmianą tras lotów na międzynarodowym lotniku O’Hare, podaje CBS.

fot.Nicole Ezell/Wikipedia

fot.Nicole Ezell/Wikipedia

Decyzja ta może oznaczać zgłaszanie kolejnych apelacji od mieszkańców okolicy lotniska.

W marcu rada do spraw odwołań podatkowych (Board of Review) powiatu Cook zawiadomiła trzech właścicieli domów w dzielnicach Sauganash, Indian Woods i North Park o przyznaniu im obniżki podatku od nieruchomości sięgającej 12 procent. Była to odpowiedź na złożone przez nich skargi na zwiększenie hałasu związanego z przelatującymi nad ich domami samolotami.

Obecnie rady do spraw odwołań podatkowych powiatów Cook i DuPage analizują problem spadku wartości domów wskutek hałasu.

Z dniem 17 października w ramach modernizacji lotniska O’Hare otwarto czwarty równoległy pas startowy, na który skierowano 70 proc. lotów, w tym wielkie, hałaśliwe samoloty transportowe.

Mieszkańcy zrzeszeni w koalicji Fair Allocation in Runways postulują bardziej równomierne obciążenie wszystkich pasów startowych. Jeden z liderów grupy wyraził nadzieję, że decyzja o obniżeniu podatków wpłynie na burmistrza Rahma Emanuela, aby wreszcie spotkał się z organizacją.

(kc)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*