Hałas lotniska a podatki. Mieszkańcy domagają się ich obniżenia

Hałas lotniska a podatki. Mieszkańcy domagają się ich obniżenia

Grupa mieszkańców Chicago i przedmieść wystosowała wezwanie do władz Wietrznego Miasta o bardziej równomierne rozłożenie hałasu z lotniska OHare, zapowiedziała także akcję prowadzącą do obniżenia podatków od nieruchomości leżących w pobliżu portu.

Koalicja pod nazwą The Fair Allocation in Runways przeprowadziła serię spotkań informujących właścicieli domów w powiecie Cook, którym dokucza hałas samolotów, o możliwości składania apelacji od podatku od nieruchomości. W warsztatach wzięła udział  liczna grupa zainteresowanych.

Jak donosi „Chicago Tribune” akcja mieszkańców terenów przylegających do O’Hare stanowi odpowiedź na znaczny wzrost poziomu hałasu wokół lotniska, do czego przyczyniło się oddanie do użytku nowego pasa startowego w październiku ubiegłego roku.

− Składanie odwołań podatkowych jest jednym ze sposobów wyrażenia protestu mieszkańców wobec faktu, że władze Chicago nie mogą oczekiwać, iż ludzie będą się godzić na obniżenie jakości ich życia. My na taką obniżkę się nie godzimy, nigdy jej nie zaakceptujemy i ze swoich żądań nie zrezygnujemy − mówi Lisa Ziems, członkini zarządu koalicji.

W spotkaniach uczestniczyła Bridget Gainer, przedstawicielka biura komisarza powiatu Cook, która wyjaśniła przebieg procesu składania apelacji oraz wykaz potrzebnych dokumentów potwierdzających, że wzrost poziomu hałasu przyczynił się do spadku wartości nieruchomości, co w konsekwencji powinno prowadzić do obniżki podatków.

Więcej informacji nt. składania apelacji na portalu www.fairchicago.org

(ak)

fot.Tannen Maury/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*