Gutierrez przedstawił projekt chroniący Dreamersów

Luis Gutierrez fot.Thais Llorca/EPA

Kongresman z Chicago, a jednocześnie zagorzały obrońca praw imigrantów Luis Gutierrez przedstawił własny projekt ustawy mający chronić grupę Dreamersów, czyli młodych nieudokumentowanych imigrantów przywiezionych do Stanów Zjednoczonych jako dzieci.

Przedstawiony w piątek, 28 lipca American Hope Act toruje Dreamersom drogę do obywatelstwa. Do tej pory projekt zyskał poparcie 117 demokratów.

Odkąd dziesięć stanów, z republikańskim prokuratorem generalnym Kenem Paxtonem na czele, zagroziło zakwestionowanie w sądzie programu DACA, jeśli prezydent nie zakończy go do 5 września, posypały się propozycje ustawodawcze mające na celu ochronę grupy Dreamersów.

Do Senatu trafiła m.in. nowa wersja Dream Act, współautorstwa senatora z Illinois Dicka Durbina. Do izby niższej oprócz projektu Gutierreza trafiły wcześniej przynajmniej dwa inne ponadpartyjne projekty ustaw chroniące Dreamersów.

W czerwcu prezydent Trump ogłosił, że na razie nie będzie deportował Dreamersów, dodał jednak, że nie podjął jeszcze decyzji w sprawie ich długoterminowego losu.

Z programu DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals), polegającego na odroczeniu deportacji osób, które przyjechały do USA jako dzieci, skorzystało do tej pory ponad 700 tys. nieudokumentowanych imigrantów.
(jm)

Categories: Chicago, Imigracja

Comments

 1. olo
  olo 2 sierpnia, 2017, 22:21

  on zyje z nielegalnych wiec dlaczego ma z nich zrobic legalnych. W mysl zasady pacjent wyleczony, klient stracony. Od czasu do czasu zamieli jezorem i nic wiecej.

  Reply this comment
 2. Justright
  Justright 4 sierpnia, 2017, 07:30

  Haha 700,000 osób * $465 = $325,500,00 * 3 (załóżmy że od początku programu już 3 razy odnawiali)=$976,500,000
  I niech jeszcze ktoś mi powie że to nie jest opłacalne. Od 2012 roku to rządu trafiło prawie miliard dolarów z tego programu. Lepiej żeby coś zrobili bo ludzie stracą cierpliwość. Płacą po $465 co 2 lata in nic w zamian nie mają. Tylko do PRACY. Dość z wyzyskiem.

  Reply this comment
 3. RP
  RP 9 sierpnia, 2017, 13:23

  Typowy demokrata, podnosic podatki klasie sredniej i rozdawac tym ktorzy podatkow nigdy nie placili, ani nawet nie powinno ich tu byc… Viva Chicago!

  Reply this comment
 4. Mniejsza o to kto to
  Mniejsza o to kto to 10 sierpnia, 2017, 09:07

  Do RP jak Ci tak zle w chicago (illinois) to wyprowadź się np. Do Austin (Texas) to stan republikański wiec będziesz szczęśliwy . A Ty siedzisz tutaj w Illinois i marudzisz

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*