Gubernator zainaugurował obchody 200-lecia Illinois

Gubernator zainaugurował obchody 200-lecia Illinois

Illinois oficjalnie rozpoczęło świętowanie swoich dwusetnych urodzin 3 grudnia, z udziałem gubernatora Bruce’a Raunera, na chicagowskim Navy Pier. Uroczystości będą trwać przez cały rok jubileuszowy aż do 3 grudnia 2018 roku, kiedy przypadają urodziny stanu Lincolna.

Oficjalne obchody roku jubileuszowego zainicjował gubernator Bruce Rauner 3 grudnia podczas otwarcia popularnego zimowego festiwalu Fifth Third Bank Winter WonderFest na chicagowskim Navy Pier. Myślą przewodnią jubileuszu, przebiegającego pod hasłem BORN. BUILT. GROWN. ma być oddawanie hołdu ludziom, miejscom i rzeczom, których powstanie, rozwój i wzrost ma swoje miejsce w tym piątym najbardziej zaludnionym amerykańskim stanie.

– To okazja do świętowania sukcesów naszych pierwszych dwustu lat oraz położenia podwalin pod następne dwieście lat wzrostu i dobrobytu – powiedział gubernator Rauner. – Dwustulecie to jedyna w życiu okazja do ponownego zakochania się w Illinois – dodała Gloria Castillo, współprzewodnicząca komisji obchodów dwustulecia, a jednocześnie prezes i CEO Chicago United.

W niedzielnej inauguracji obchodów wzięli udział przedstawiciele Polonii, w tym Kongresu Polonii Amerykańskiej w Illinois, Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej oraz Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce.

Uroczystości na Navy Pier były tylko jednym z wydarzeń i projektów inicjujących obchody dwustulecia w całym stanie. Tego samego dnia w ramach rozpoczęcia roku jubileuszowego odbyło się spotkanie gubernatora ze zwycięzcami konkursu na jubileuszowe wideo na scenie musicalu Hamilton, wystawa w Prezydenckiej Bibliotece i Muzeum Abrahama Lincolna w Springfield, zaś 4 grudnia w południe w wielu powiatach odbyło się uroczyste wciągnięcie na maszt jubileuszowej flagi naszego stanu.

Gubernator zachęcił wszystkich mieszkańców stanu Lincolna, aby przyłączyli się do świętowania, w czym ma pomóc strona internetowa illinois200.com oraz używanie hashtagu #IllinoisProud w mediach społecznościowych.

3 grudnia 1918 roku Illinois zostało przyłączone do Unii jako 21. stan.

(jm)

Na zdjęciu: Bruce Rauner na Navy Pier zainaugurował obchody 200 lecia Illinois fot.Governor Bruce Rauner/Facebook

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*