Gubernator Rauner rozpoczął kampanię wyborczą

Gubernator Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

Gubernator Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

Gubernator Bruce Rauner rozpoczął oficjalnie kampanię reelekcyjną. Rauner nie ma przeciwnika w republikańskich prawyborach. W wyborach powszechnych zmierzy się ze zdobywcą demokratycznej nominacji, o którą chce się ubiegać kilku kandydatów.

We wtorek, 11 kwietnia Rauner spotkał się z wyborcami w Bloomingdale i Springfield, a następnego dnia w Quincy i Chamapaign. Jak stwierdzili przedstawiciele kampanii elekcyjnej Raunera, chce on dotrzeć osobiście do wyborców ze swym programem politycznym, w którym za najważniejsze uważa zamrożenie podatków od nieruchomości i ograniczenie kadencji parlamentarzystów.

Przypomnijmy, że o nominację Partii Demokratycznej na urząd gubernatora zamierza ubiegać się w 2018 r. kilku kandydatów, w tym m.in: miliarder J.B. Pritzker, biznesman Chris Kennedy, senator stanowy Daniel Biss i chicagowski radny Ameya Pawar. Wszyscy krytykują Raunera za trwający już prawie dwa lata impas budżetowy,

Do krytyki przyłączyły się także środowiska akademickie. 11 kwietnia protestowali przeciwko działaniom Raunera studenci i pracownicy Uniwersytetu Northeastern Illinois.

Uczestnicy demonstracji na kampusie NEIU przypisali Raunerowi odpowiedzialność za brak budżetu stanu i niewyasygnowanie dotacji dla szkolnictwa wyższego. Brak funduszy stanowych zmusił zarząd NEIU do zamknięcia uczelni 11 i 12 kwietnia oraz 1 maja, do wprowadzenia przymusowych bezpłatnych urlopów dla pracowników i przerwy w zajęciach akademickich.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*