Gubernator Rauner podpisał ustawę o finansowaniu edukacji

Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

Republikański gubernator Bruce Rauner podpisał ustawę o wydatkach na szkolnictwo. Jest ona jednym z punktów dużej, kompleksowej ustawy budżetowej, zatwierdzonej przez parlament stanowy zdominowany przez demokratów.

Gubernator zatwierdził ustawę, choć wcześniej zapowiadał, że nie złoży swego podpisu pod żadną z legislacji budżetowych przegłosowanych przez parlamentarzystów, którzy odrzucili gubernatorski plan przemian ekonomicznych, politycznych i społecznych.

Na mocy ustawy o finansowaniu oświaty publicznej (HB 3763), fundusze zasilą zbiorcze stanowe konto edukacyjne, a także programy nauczania początkowego, dwujęzycznego i system emerytalny nauczycieli. Wydatki na edukację na wszystkich poziomach nauczania − od przedszkola do 12 klasy (K-12 ) − wzrosną o 244 mln dol., a na wczesne nauczanie o 25 mln dolarów.

Jak informuje komunikat prasowy biura gubernatora Raunera, edukacja  zawsze była dla niego priorytetem. Ustawę podpisał z intencją, by placówki oświatowe otrzymały odpowiednie środki finansowe na ich funkcjonowanie, a pedagodzy na wynagodzenie. (ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*