Gubernator Rauner obwinia nielegalnych imigrantów

Gubernator Rauner obwinia nielegalnych imigrantów

Gubernator Illinois Bruce Rauner w trakcie debaty ze swoim rywalem J.B. Pritzkerem powiedział, że część winy za wysokie wskaźniki przestępczości w Chicago ponoszą nielegalni imigranci. Obwinił ich również o zabieranie miejsc pracy amerykańskim obywatelom.

„Jednym z powodów wysokiej stopy bezrobocia i wysokich wskaźników przestępczości w Chicago są nielegalni imigranci, którzy zajmują miejsca pracy obywateli amerykańskich i mieszkańców Chicago” – powiedział Bruce Rauner podczas debaty ze swoim kontrkandydatem, J.B. Pritzkerem, która odbyła się przed radą redakcyjną „Chicago Sun-Times”. Zapytany wprost przez prowadzącego, czy za skalę przestępczości w mieście obwinia nielegalnych imigrantów, Rauner odpowiedział wymijająco „bezrobocie rośnie, a płace są niskie, ponieważ mamy bardzo wielu nielegalnych imigrantów”.

„Mamy tutaj imigrantów, których nie chronimy przed atakami prezydenta Trumpa. On (Rauner – red.) zajmuje takie samo stanowisko, jak Trump. Ja nie” – odpowiedział J.B. Pritzker.

Antyimigrancka wypowiedź gubernatora wywołała falę krytyki wśród środowisk latynoskich. Aktywiści imigracyjni podkreślili m.in., że słowa Raunera nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, a wskaźniki przestępczości są niższe wśród nielegalnych imigrantów niż wśród ogółu populacji.
(gd)

Na zdjęciu: Bruce Rauner podczas debaty fot.Chicago Sun-Times/screenshot

Categories: Chicago, Wybory 2018

Comments

  1. JJJ
    JJJ 10 października, 2018, 14:32

    Trzech policjantów chicagowskiego departamentu policji ucierpiało w ataku, do którego doszło podczas zatrzymania podejrzanego w chicagowskiej dzielnicy Englewood. Napastnik uderzył jednego z funkcjonariuszy deską. 19-letni Senneca Taylor został oskarżony o stawianie oporu podczas aresztowania oraz czynną napaść na policjantów. 20-letnia Janice Lewis usłyszała zarzut napaści na funkcjonariusza, a 28-letni Robert Williams – bezprawnego uwięzienia i stawiania oporu podczas aresztowania. Zaatakowani policjanci trafili to pobliskiego szpitala, jeden z nich w stanie ciężkim. zdjecia calej legalnej trojki dumnych pracujacych amerykanskich obywateli sa w internecie.
    wysoka stopa bezrobocia? w chicago? jako pomocnik na budowie co deski podaje nikt nie oferuje mniej jak 15 na godzine i nie ma komu robic.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*