Gubernator grozi szpitalom

fot.cor125/pixabay.com

fot.cor125/pixabay.com

Batalia o budżet stanowy trwa. W poniedziałek, 14 września gubernator Bruce Rauner zagroził, że wstrzyma fundusze dla szpitali i lekarzy leczących pracowników stanowych.

Niespodziewany ruch gubernatora może uderzyć w pracowników służby zdrowia świadczących usługi medyczne dla 363 tys. aktualnie zatrudnionych oraz emerytowanych pracowników stanowych i uniwersyteckich. Groźba Raunera stoi w sprzeczności z niedawnymi zapewnieniami jego administracji, że impas budżetowy nie będzie miał wpływu na jakość świadczeń medycznych i ubezpieczeniowych pracowników sfery budżetowej.

Wiceprezydent organizacji Illinois Hospital Association Danny Chun oświadczył, że „wstrzymanie funduszy na leczenie pracowników stanowych może mieć fatalne skutki dla stanowej służby zdrowia i ograniczy dostępność świadczeń medycznych dla ogromnej liczby pacjentów”. Szpitale i placówki medyczne będą zmuszone zredukować koszty, co oznaczać może zwolnienia personelu i rezygnację z bardziej kosztownych zabiegów.

Rzecznik prasowy związku zawodowego zrzeszającego pracowników stanowych (American Federation of State, County and Municipal Employees) Anders Lindall oświadczył, że sytuacja jest bezprecedensowa, a stan nigdy jeszcze nie zagroził zamrożeniem funduszy na usługi medyczne. – To kolejny dowód na postępujący kryzys i rozpad stanowych finansów – powiedział Lindall.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*