Grypa żołądka przyczyną zamknięcia liceum

Saint Charles East High School fot.Google Map

Saint Charles East High School fot.Google Map

800 uczniów i 50 nauczycieli liceum z podchicagowskiego Saint Charles nie przyszło do szkoły z powodu symptomów grypy żołądka. Dyrekcja Saint Charles East High School zdecydowała o jednodniowym zamknięciu i dezynfekcji szkoły.

Prawie jedna trzecia z 2,5 tys. uczniów liceum w Saint Charles oraz około 50 nauczycieli nie przyszło do szkoły w poniedziałek, 9 stycznia. Zbiorowa nieobecność spowodowana była symptomami przypominającymi grypę żołądka. W związku z masowym zachorowaniem na najprawdopodobniej wirusową infekcję, dyrekcja Saint Charles East High School zdecydowała o zamknięciu szkoły10 stycznia i przeprowadzeniu dezynfekcji.

Przyczyna oraz źródło infekcji nie są jasne, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa mówić można o zakażeniu norowirusowym. Centers for Disease Control and Prevention informuje, że w przypadku wystąpienia objawów grypy żołądka należy pozostać w domu przez przynajmniej 24 godziny, myć często ręce, zasłaniać usta przy kaszlu i kichaniu, i unikać kontaktu z innymi osobami.

(gd)

Categories: Chicago

Comments

  1. szczepionka
    szczepionka 10 stycznia, 2017, 15:36

    Zastanówmy się czy dzieci ze szkoly ostatnio dostawały szczepionki, jak tak, to mamy powód, jak nie, to szukamy powodu

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*