Grupa zadaniowa do walki z jazdą pod wpływem

fot.stevepb/pixabay.com

fot.stevepb/pixabay.com

Władze stanu Illinois utworzyły grupę zadaniową ds. jazdy pod wpływem alkoholu, narkotyków i substancji psychoaktywnych. Jej celem jest prewencja i kontrola zjawiska.

Na czele grupy zadaniowej stanął szef policji Riverside Tom Weitzel. Członkowie organizacji skoncentrują się m.in. na likwidacji luk prawnych w istniejących przepisach, które dotyczą jazdy pod wpływem.

Dodatkowo poszukiwać będą sposobów zacieśnienia współpracy między instytucjami sektora publicznego i prywatnego na rzecz zmniejszenia zjawiska i opracowywać metody lepszej edukacji społeczeństwa odnośnie niebezpieczeństw jazdy w stanie nietrzeźwym.

Jak podaje federalna Administracja ds. Bezpieczeństwa Autostrad (National Highway Traffic Safety Administration, NHTSA) w 2015 r., w rezultacie jazdy w stanie nietrzeźwym śmierć na drogach w całym kraju poniosło 10 265 osób, a obrażenia odniosło 290 tysięcy.

Z kolei z danych FBI wynika, że statystyczny pijany kierowca prowadził pod wpływem przynajmniej 80 razy zanim został aresztowany.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*