Groźny przestępca pomyłkowo zwolniony z więzienia

Garrett Glover  fot.Illinois Department of Corrections

Garrett Glover fot.Illinois Department of Corrections

Garrett Glover, skazany za napad z bronią w ręku i oskarżony o morderstwo, został pomyłkowo zwolniony z więzienia stanowego w Stateville. Przestępca jest poszukiwany listem gończym.

W zeszłym tygodniu 29-letni Garrett Glover został skazany na cztery lata więzienia za napad z bronią w ręku i przetransportowany do więzienia stanowego w Stateville. Glover, który od 2014 r. przebywał w areszcie powiatu Cook, został 23 lutego zwolniony z więzienia stanowego, ponieważ władze więzienne uznały, że przebywał w areszcie na tyle długo, że odsiedział wyrok. Glover wyszedł z więzienia i ślad po nim zaginął.

Okazało się jednak, że doszło do pomyłki – po odbyciu kary za napad, Glover powinien był powrócić do więzienia powiatu Cook w związku z ciążącym na nim oskarżeniem o udział w strzelaninie na autostradzie I-94, do której doszło na południu miasta w 2012 roku. W trakcie strzelaniny zginął mężczyzna, a w samochodzie, z którego padły strzały, wraz dwoma innymi mężczyznami jechał Garrett Glover.

Departament więziennictwa ustala, w jaki sposób doszło do zwolnienia więźnia, na którym ciążą zarzuty morderstwa. Garrett Glover jest poszukiwany listem gończym.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*