Groźny pożar zniszczył fabrykę. Strażak lekko ranny

Groźny pożar zniszczył fabrykę. Strażak lekko ranny

Groźny pożar doszczętnie zniszczył zakłady galwanotechniczne w północno-zachodniej części Chicago. Jeden strażak odniósł niegroźne obrażenia.

Zakłady Horizon Metals, Inc., znajdujące się pod adresem 3925 North Pulaski Road, w rejonie skrzyżowania z ulicą Irving Park, stanęły w płomieniach około godz. 4 nad ranem 28 lipca. Pożarowi towarzyszyła eksplozja zbiornika z propanem, który znajdował się w płonącym budynku. Zawalił się dach. Co najmniej trzy razy dochodziło do samozapłonu zgliszczy, w których znajdowały się chemikalia i inne łatwopalne materiały.

W wielogodzinnej akcji gaśniczej brało udział ponad stu strażaków z kilku remiz. Ostatecznie pożar został ugaszony około godziny 8. Jeden ze strażaków doznał podczas akcji niegroźnej kontuzji kręgosłupa i otrzymał pomoc medyczną w szpitalu.

Pożar doszczętnie zniszczył budynek zakładów galwanotechnicznych Horizon Metals, Inc., firmy rodzinnej istniejącej od kilkunastu lat. Straty szacowane są na wiele milionów dolarów. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru. W tej sprawie trwa śledztwo.

W rezultacie pożaru doszło do kilkugodzinnych zakłóceń ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Pulaski i Irving Park; autobusy numer 53 i 80 objeżdżały zagrożony obszar alternatywnymi trasami i tymczasowo został zamknięty zjazd z autostrady Kennedy na ulicę Pulaski. Ruch wrócił do normy po godz. 8 rano.

(ao)

fot.skeeze/pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*