Gratulujemy wygranej, wypłacimy jak będzie budżet

fot.Illinois Lottery Facebook

fot.Illinois Lottery Facebook

Zwycięzcy w stanowej loterii, których wygrane przekraczają 25 tys. dol. będą musieli poczekać z odbiorem pieniędzy do czasu uchwalenia stanowego budżetu. Illinois Lottery obawia się spadku dochodów ze sprzedawanych kuponów i losów.

Jeśli kupiłeś los stanowej loterii i uśmiechnęło się do ciebie szczęście – twoja radość jest przedwczesna. Loteria nie wypłaca bowiem wygranych powyżej 25 tys. dolarów. Powód jest prozaiczny – firma, mimo wypłacalności, nie może w świetle prawa wypisać czeków. Wszystko przez impas budżetowy spowodowany konfliktem pomiędzy demokratycznymi parlamentarzystami i gubernatorem Raunerem.

– Loteria jest agencją stanową, jak wiele innych instytucji; także nam brak budżetu utrudnia prawidłowe funkcjonowanie – mówi rzecznik prasowy Illinois Lottery Steve Rossi.

Według prawa stanowego wygrane przekraczające 25 tys. dol. muszą być zatwierdzone przez rewident stanową. Ta z kolei nie może wydać pozwolenia na wypłaty, ponieważ ustawodawcy nie zatwierdzili jeszcze tegorocznego budżetu.

Przedstawiciele loterii pocieszają coraz bardziej sfrustrowanych graczy, że wypłaty są pewne i wystarczy poczekać na kompromis budżetowy. Firma nie ujawnia wysokości zaległych wygranych, obawia się natomiast, że przedłużający się zastój zniechęci graczy do kupowania kuponów i losów, co ograniczy dochody agencji.

Loteryjni zwycięzcy, którzy wygrali sumy mniejsze niż 25 tys. otrzymają pieniądze w terminie. Osoby, które wygrały sumy do 600 dol. mogą odebrać wygraną w punkcie zakupu losu.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*