Gorączka poświątecznych zakupów

Gorączka poświątecznych zakupów

Poprawa sytuacji ekonomicznej, tania benzyna i jesienna pogoda spowodowały niespotykany od lat wzrost świątecznej i poświątecznej konsumpcji.

Dzień po Bożym Narodzeniu to drugi, po Czarnym Piątku najbardziej intensywny dzień zakupów w Stanach Zjednoczonych. Tylko w ubiegły piątek Amerykanie wydali w sklepach około 65 mld dolarów. Sklepy odnotowały najwyższe od 2011r. obroty.

Amerykanie, tradycyjnie ruszyli do sklepów, aby zwrócić niechciane prezenty, wykorzystać karty podarunkowe i skorzystać z poświątecznych obniżek cen.  Wiele spodziewających się oblężenia sklepów przedłużyło godziny otwarcia, np. Macy’s w poświąteczny piątek otworzył swą śródmiejską siedzibę przy ulicy State już o 6 rano.

(gd)

fot.Justin Lane/EPA

Categories: Chicago

Comments

 1. smedyczny
  smedyczny 29 grudnia, 2014, 04:41

  Dlaczego w tego typu artykułach piszę się zazwyczaj ile to Amerykanie wydali a nie ile Polacy wydali. Ja wiem że suma miliardów dolarów robi większe wrażenie ale może by tak warto przedstawić polskie realia

  Reply this comment
 2. Rysiu
  Rysiu 30 grudnia, 2014, 18:38

  smedyczny, nie badz roman. Niby w jaki sposob, sklep ma ci podac ile Polak wydal? Czy taki Home Depot, Jewel, Ikea ma sprawdzac tozsamosc (id) kazdego kupujacego czy moze rozpoznawac po wielkosci lba? Zreszta, ile polskich biznesow jest na Dow, Nasdaq czy S&P?

  Reply this comment
 3. Ingai
  Ingai 24 maja, 2018, 02:40

  Myślę że i u nas coraz więcej ludzie wydają przed świętami, często są robione sądy uliczne i ludzie wypowiadają się. Ale ale tam w stan ach to już przechodzi wszelkie granice rozsądku ludzi epotrafią się zapożyczyć aby tylko kupić cos w promo przed świętami, wiem bo byłem i widziałem!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*