Gdzie w Chicago można najlepiej zjeść

Gdzie w Chicago można najlepiej zjeść

Prestiżowy przewodnik na globalnym rynku marketingu gastronomii i hoteli – Zagat opublikował swój najnowszy ranking restauracji w metropolii Chicago, w którym pierwsze miejsce zajęła „Katsu”, miejsce drugie i trzecie zajęły lokale – „Alinea” i „Next”.

fot. kkadow/Flickr

Restauracja Katsu fot. kkadow/Flickr

Zagat Survey to prowadzony od 1979 roku przez Tima i Ninę Zagat serwis zajmujący się restauracjami, hotelami, klubami, kinami, polami golfowymi, sklepami i innymi miejscami należącymi do wielu różnych kategorii.

Serwis wychodzi z założenia, że osobiste doświadczenia wielu zaangażowanych klientów same w sobie znaczą więcej niż recenzje kilku zawodowych krytyków.

W najnowszym rankingu dla Chicago (na rok 2014) w kategorii ‚najlepsze jedzenie’ zwyciężyła „Katsu”, niewielka japońska restauracja serwująca sushi w dzielnicy Rogers Park, z wynikiem nieco wyższym niż należące do Granta Aschatza „Alinea” i „Next”.

W badaniu wzięto pod uwagę opinie 7 634 osób, które jedzą przeciętnie prawie pięć posiłków tygodniowo w ponad 1 100 różnych miejscach.

W innych kategoriach najlepsze miejsca zajęły: „Riccardo Trattoria” (najlepsza włoska kuchnia), Smoque BBQ (najlepsze barbecue) i Kuma’s Corner (najlepszy hamburger).

Jako najlepsze miejsce serwując pizzę na cienkim cieście uznano Spacca Napoli.

Wśród innych restauracji wyróżniono: „Ruxbin”, „Schwa”, „EL Ideas” i „Topolobampo”.

(NBC – kc)

Categories: Chicago
Tags: Chicago, Katsu, Zagat

Comments

  1. John
    John 9 września, 2013, 14:46

    Całe to żarcie amerykańskie podawane nawet w najlepszych restauracjach to jedno wielkie świństwo chemiczne trujące powolnie acz konsekwentnie ludzi.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*