Gdzie dobrze zjesz w Chicago? Michelin nagradza restauracje

Gdzie dobrze zjesz w Chicago? Michelin nagradza restauracje

Kulinarny przewodnik Michelin po raz kolejny zarekomendował dobre i nie za drogie restauracje w Chicago. Wyróżnienie Bib Gourmand na 2015 r. otrzymało 59 restauracji, mniej niż w roku ubiegłym.

Tradycyjnie lista pojawiła się na tydzień przed premierą przewodnika Michelin dla Chicago na 2015 rok, który przyznaje restauracjom prestiżowe gwiazdki. Bib Gourmand trafia do restauracji, które oferują dwa dania i lampkę wina lub deser za cenę do 40 dolarów włącznie. Lokale sprawdza trzech anonimowych inspektorów.

Do listy wyróżnionych dołączyło w tym roku 11 restauracji: A10, Azzurra EnoTavola, Beatrix, Carriage House, The Dawson, Dusek’s, Herb, Parachute, Table Donkey and Stick, Untitled oraz TWO.

Wciąż dobrze i bez większego uszczerbku dla kieszeni można zjeść w: Balena, Girl & the Goat, GT Fish & Oyster, Maude’s Liquor Bar oraz Purple Pig.

Restauracje, które otrzymują wyróżnienie Bib Gourmand nie mogą jednocześnie otrzymać gwiazdek, co oznacza, że lokale, które wypadły w tym roku z listy, mogą wspiąć się jeszcze wyżej w kulinarnym rankingu.

Pełną listę można znaleźć TUTAJ.

(as)

fot.Lawrence Feber/Michelin Guide Facebook

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*