Garry McCarthy zbiera fundusze wyborcze

Garry McCarthy zbiera fundusze wyborcze

Były szef chicagowskiej policji Garry McCarthy jeszcze oficjalnie nie ogłosił swojej kandydatury na burmistrza Chicago, ale już zaplanował zbiórkę funduszy wyborczych. McCarthy chciałby stanąć w szranki wyborcze z burmistrzem Rahmem Emanuelem, który zwolnił go z pracy.

Spotkanie z McCarthym połączone ze zbiórką funduszy odbędzie się 11 lutego w Irish American Heritage Center w północno-zachodniej części Chicago.

Przypomnijmy, że we wrześniu zeszłego roku Garry McCarthy utworzył komitet kampanijny badający jego szanse na pokonanie obecnego burmistrza Rahma Emanuela. Komitet agituje też wyborców na rzecz byłego szefa policji.

McCarthy został zwolniony z pracy przez burmistrza Rahma Emanuela w 2015 r., po upublicznieniu przez lokalną prokuraturę nagrania wideo, pokazującego, jak biały policjant zabija 16 strzałami czarnego nastolatka Laquana McDonalda. Nagranie trzymane było w tajemnicy przez ponad rok przez policję i prokuraturę. Upublicznienie wideo zapoczątkowało reformy w policji chicagowskiej, której postawiono zarzuty m.in. zmowy milczenia i próby zatuszowania zdarzenia.

Wybory municypalne odbędą się w Chicago w 2019 roku. Oprócz burmistrza chicagowianie wybierać będą sekretarza i skarbnika miasta oraz 50 radnych.

(ao)

Na zdjęciu: Garry McCarthy fot.Tannen Maury/EPA

Categories: Chicago, wybory 2019

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*