Galeria sztuki Dr. Seussa nową atrakcją w Chicago

Galeria sztuki Dr. Seussa nową atrakcją w Chicago

W Chicago zostanie otwarta nowa galeria sztuki, poświęcona pracom plastycznym autora licznych książek dla dzieci, znanego jako Dr. Seuss.

Ted Geisel (Dr. Seuss) fot.Al Ravenna/Wikipedia

Ted Geisel (Dr. Seuss) fot.Al Ravenna/Wikipedia

Galeria pod nazwą The Art of Dr. Seuss mieści się tymczasowo w Water Tower Place, a w niedalekiej przyszłości znajdzie własne miejsce przy Michigan Avenue, informuje NBC.

Theodor Seuss Geisel, piszący pod pseudonimem Dr. Seuss, nie tylko sam ilustrował swoje książki dla dzieci, ale także malował i rzeźbił. W galerii można będzie zobaczyć jego prace, które tworzył po nocach i bardzo rzadko wystawiał.

Książki Dr. Seussa zostały sprzedane w łącznej liczbie 200 mln egzemplarzy, a kilka posłużyło jako scenariusze do filmów.

Od października 2011 do stycznia 2012 r. w chicagowskim Muzeum Nauki i Przemysłu czynna była ekspozycja prac Dr. Seussa.

Warto pamiętać, że niektóre z jego 44 książek, m.in. „Kot Prot” (Cat in the Hat) i „Słoń, który wysiedział jajko” (Horton Hatched the Egg) zostały wydane w Polsce w przekładzie Stanisława Barańczaka.

Otwarcie galerii nastąpi w sobotę 14 czerwca w godz. od 11.00 do 15.00. Water Tower Place znajduje się przy 835 N. Michigan Avenue. Część wpływów uzyskanych w dniach 14-29 czerwca zostanie przekazana instytucjom dobroczynnym.

(kc)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*