Fundusze federalne dla policji w Chicago

fot.Peer Grimm/EPA

fot.Peer Grimm/EPA

Dzięki staraniom senatora Richarda Durbina Chicago otrzyma fundusze federalne dla policji i straży pożarnej. Nowe środki finansowe ułatwią policji walkę z przestępczością. Chicago zmaga się z bezprecedensową falą przemocy.

Kwotę w wysokości 2,3 mln dol. przekazał Departament Sprawiedliwości na dofinansowanie policji chicagowskiej, która w ostatnich miesiącach przegrywa walkę z przestępczością. Zastrzyk finansowy pomoże w pokryciu płacy za godziny nadliczbowe i za sprzęt, który jest niezbędny w pracy policji.

Senator Durbin stwierdził, że najnowocześniejszy sprzęt ułatwi policji chicagowskiej zwalczanie elementów przestępczych. W tym roku odnotowano już ponad 500 morderstw. To szokujące, rekordowe statystki zabójstw − więcej niż w całym zeszłym roku i więcej niż w Nowym Jorku i Los Angeles razem wziętych.

Fundusze federalne otrzymały też dwie inne jednostki policyjne w Illinois. Bloomington uzyskał 31 tys. dol. na zakup nowego skanera 3D, a powiat St. Clair 119 tys. dol. na kamery do radiowozów, paralizatory i nowe samochody.

Dodatkowo senator Durbin poinformował, że chicagowska straż pożarna uzyska 3 mln dol. na modernizację sprzętu. Natomiast straż pożarna w Niles, na północno-zachodnim przedmieściu Chicago, uzyska 1,3 mln dolarów. Dotacje przekaże w obu przypadkach federalny Departament Bezpieczeństwa Narodowego.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*