Fryzjerzy i kosmetyczki przeciwko przemocy domowej

fot.abbiola/pixabay.com

fot.abbiola/pixabay.com

Do walki z przemocą domową stają pracownicy salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych. Nowy projekt prawny zakłada wprowadzenie obowiązkowych szkoleń dotyczących pomocy ofiarom przemocy domowej, niezbędnych do przedłużenia lub uzyskania licencji fryzjerskiej i kosmetycznej.

Nietypowy pomysł zrodził się w głowach lokalnych aktywistów zajmujących się zapobieganiem przemocy domowej oraz niesieniem pomocy jej ofiarom. Projekt ustawy dotyczącej pomocy ofiarom przemocy domowej przez pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych, został przedstawiony w parlamencie stanowym w Springfield.

Twórcy ustawy twierdzą, że kosmetyczka, manikurzystka czy fryzjer są często osobami, które pierwsze zauważają ślady stosowania przemocy. Ważnym czynnikiem jest też szczera relacja, jaką klientki salonów nawiązują z pracownikami. Zadaniem tych ostatnich nie byłoby reagowanie na przypadki przemocy domowej, a służenie radą, wsparciem i oferowanie pomocy instytucji, które pomagają ofiarom.

Obowiązkowe treningi dotyczyć mają sposobów rozpoznawania stosowania przemocy domowej oraz technik rozmowy z jej ofiarami. Jeśli ustawa zostanie zatwierdzona, wejdzie w życie na wiosnę przyszłego roku.

(gd)

Categories: Chicago

Comments

  1. lalka777
    lalka777 28 października, 2015, 10:13

    very good idea!!!!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*