Fotyga i Macierewicz spotkali się z chicagowską Polonią

Inicjatywa powołania międzynarodowej komisji, która zajęłaby się śledztwem w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem zyskała entuzjastyczne poparcie republikańskiego kongresmana Boba Barra oraz innych nie wymienionych z nazwiska polityków amerykańskich – zapewniał na niedzielnym spotkaniu z chicagowską Polonią poseł Antoni Macierewicz. 
fot.4NewsMedia/ Spotkanie z Anną Fotygą i Antonim Macierewiczem w Chicago zebrało około 200 osób

Antoni Macierewicz oraz Anna Fotyga, była minister spraw zagranicznych w rządach Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego, w niedzielne popołudnie w sali konferencyjnej kościoła pw. Św. Trójcy w Chicago, spotkali się z Polonią.

Politycy mówili m.in.  o skandalicznie prowadzonym śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej a także namawiali do zbierania podpisów pod apelem o międzynarodowe śledztwo w sprawie tragedii.

Według byłej minister spraw zagranicznych po śmierci Lecha Kaczyńskiego Rosja odzyskała pełną swobodę działania, czego najlepszym dowodem jest sposób w jaki prowadzone jest śledztwo smoleńskie. Anna Fotyga a także przewodniczący  sejmowej komisji badającej przyczyny tragedii, Antoni Macierewicz są zdania, że polski rząd zbyt wcześnie wykluczył możliwość „nieczystej gry” w sprawie wypadku, a waszyngtońscy rozmówcy polskich polityków używali słowa „zamordowani” w odniesieniu do ofiar katastrofy.

fot.4NewsMedia/ Goście z Polski odpowiadali na pytania przybyłych na spotkanie przedstawicieli Polonii

Prezydent Lech Kaczyński był prezydentem niewygodnym dla Rosji, który potrafił powiedzieć premierowi Putinowi, że Polska nie przystanie na propozycje, które mają na celu podważenie jej niepodległości oraz niepodległości innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej – mówiła m.in. Anna Fotyga.  – Wymagał od niej (od Rosji – przyp. red.) tego, żeby respektowała niepodłegle państwa, niepodległe suwerenne państwa, które są jej sąsiadami, żeby nie zagrażała bezpieczeństwu energetycznemu tych państw, żeby była równorzędnym, rzetelnym partnerem – przekonywała była minister.

Towarzyszący polskim politykom Paweł Kurtyka, syn  prezesa Insytutu Pamięci Narodowej Janusza Kurtyki, który zginął w katastrofie, powoływał się na opinie nie ujawnionych z nazwiska biegłych ekspertów, mówiące o tym, że samolot TU-154 przy zderzeniu z brzozą powinien ściąć ją niczym szabla ścina trzcinę.

Antoni Macierewicz nawiązał także do zadeklarowanego przez prezesa KPA Franciszka Spulę wsparcia inicjatywy powołania międzynardowej komisji. – Dwa miesiące temu (podczas wizyty A.Macierewicza w Chicago – przyp. red.), z takiego jednego z takich spotkań, na skutek między innymi apelu państwa,  pojechałem na spotkanie z panem Frankiem Spulą, prezesem KPA. I on przyrzekł, że Kongres wesprze te działania, że Kongres poprze te działania, ze apel zostanie opublikowany w Dzienniku Związkowym… i czekamy do dzisiaj – mówił poseł.

W niedzielnym spotkaniu uczestniczyło około dwustu osób, które miały także szansę na zadanie gościom z Polski pytań.

IN (inf. wł.)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Comments

 1. Anonim
  Anonim 22 listopada, 2010, 12:19

  hahahahahaahhaahhaaa
  pisowcy juz wszystko zalatwili
  a podpisy po co beda zbierac? Do kolekcji im brakuje?

  Reply this comment
 2. PGR Jackowo
  PGR Jackowo 22 listopada, 2010, 21:13

  TU 154 powinien ściąc brzozę jak szabla trzcinę? Większej głupoty nie słyszałem, no jeszcze J. Kaczyński powiedział, że ten TU 154 to był przerobiony bombowiec. Jak można wciskac ludziom takie bzdury? W czasie II wojny światowej Rosjanie produkowali samoloty IŁ 2m3, które były opancerzone i może one mogły ścinac brzozy, ale współczesne na pewno NIE ! Zresztą po co to pisze, przecież nie przekonam przekonanych, pisowcy wiedzą, że to był zamach i koniec kropka, żadne komisje, żadne prawa nauki ich nie przekonają, ehhh…

  Reply this comment
 3. Ola
  Ola 22 listopada, 2010, 22:55

  nie wiem czy to był zamach czy nie, ale kolegę wojskowego zapytałam o tę brzózkę i szabelkę …
  Jego odpowiedź brzmiała … cytuję
  „… Olciu weź z lodówki świeże jajko i takie w skorupce pokrój nożem na osiem równych części …”
  Moja pierwsza myśl: „kretyn, z choinki się zerwał czy może wojsko wyprało mu mózg?” 🙁
  Tymczasem to ja wyszłam na kretynkę wyskakując z tą brzózką i szabelką 🙂
  pozdrawiam

  Reply this comment
 4. badam
  badam 23 listopada, 2010, 02:07

  brzozka nie brzozka to nie ma znaczenia, znaczenie ma to ze zginelo tylu ludzi i chcemy znac PRAWDE. Pisowcem nie jestem ale skoro takie szopki od.ier.alaja to moje zdanie jest takie same – to byl zamach. PGR a co bys powiedzial jakby to twoja rodzina leciala tym samolotem ? prawda latala by ci kolo czterech liter ?!

  Reply this comment
 5. Solid
  Solid 23 listopada, 2010, 06:29

  Zgoda. Rosjanie są cacy w tym przypadku. To czemu nie oddaja czarnych skrzynek? Czemu nie oddają wraku samolotu? Czemu nie pozwalają na przesłuchanie z lotniska? Czy tak postępuje niewinny podejrzany?
  Teraz sam Miller zwrócił się do amerykanów o pomoc. Czy aby nie za póżno?

  Reply this comment
 6. kicia
  kicia 23 listopada, 2010, 06:54

  Oddadza, jak skoncza sledztwo, nie badz taki niecierpliwy ….

  Reply this comment
 7. antek
  antek 23 listopada, 2010, 08:56

  PIS i polonia zwlaszcza ta starsza to sekta ktora gromadzi sie co niedziele w kosciele i pozwala aby ksiadz ktory nie powinien sie mieszac w polityke mowil im glupoty w ktore oni uznaja za prawde . Potem sa akcje tego typu jak ta ostatnia z krzyzem a swiat na to patrzy i ma nas za idiotow .

  Reply this comment
 8. kicia
  kicia 23 listopada, 2010, 09:07

  antek, troche za ostro piszesz, ale …zgadzam sie z Toba 🙂

  Reply this comment
 9. Solid
  Solid 23 listopada, 2010, 09:20

  Antek coś chyba masz z oczami. Popatrz na PiS. Gdzie Ty tam widzisz tych starców? Z drugiej strony osoby starsze znają historię, młodzi nie, i wiedząc o tym wszystkim czego moga spodziewać się od ruskich, dmuchają na zimne lub nie. Świat ma naprawdę poważniejsze sprawy na głowie aniżeli wydarzenia z krzyżem w Warszawie. Tutaj w stanie Maine… nikt o tym nie słyszał, chodzi mi o tubylców.
  Kiciu…. ruskie potrafią latami coś prowadzić i to bez końcowych wyników. To co mają mogli dawno skopiować i oddać prawowitemu właścicielowi, który też prowadzi śledztwo w tej sprawie. Minister Miller właśnie w takiej sprawie prosi amerykanów o pomoc…. podobno należy do PO ….

  Reply this comment
 10. Lucjan Dunin-Caliński
  Lucjan Dunin-Caliński 23 listopada, 2010, 10:17

  Anglicy prowadzili śledztwo i ponad 10 lat wyjaśniali przczyny zamachu na samolot Pan Am w 1988 roku. Amerykanie się w to śledztwo nie mieszali, jedynie, kiedy Anglicy wskazali libijski ślad przeprwadzili akcje odwetowe bombardując pałac Kadafiego w Tripolisie.
  I doprowadizli do nałożenia przez ONZ embarga na Libię za to, że nie chciała wydać zamachowców.
  Panu Solid „B”. polecam urywek artykułu z New York Times na ten temat:
  „21 grudnia 1988 roku w zamachu na samolot Pan Am w szkockim Lockerbie zginęło 270 osób. Dziś, po dziewięciu miesiącach procesu, został ogłoszony wyrok w procesie dwóch Libijczyków, byłych agentów libijskiego wywiadu, oskarżonych o ten zamach. Jeden z nich, został skazany na dożywocie; drugi – unniewinniony. Mimo, że pPowadzący śledztwo dosyć szybko (nieco ponad rok) ustalili, że tragedię spowodował zamach terrorystyczny rodziny ofiar czekały na ten dzień prawie trzynaście lat…”
  A od katastrofy smoleńskiej (lub ściągnięcia samolotu przez ogormny magnes ściągającu duraluminium, wysunięcie metalowego słupa a następnie schowanie go i zastąpenie nułamaną brzozą oraz wywołaniem sztucznej mgły i upiciem rosyjskich kontrolerów) minęło dopiero 226 dni…

  Reply this comment
 11. krolik
  krolik 23 listopada, 2010, 10:48

  ..ale panie Lucjanie, polski prezydent ze smoleska, nie bronil zadnych przestepcow na scenie miedzynarodowej, by swiat bombardowal Jego samolot…

  Reply this comment
 12. Solid
  Solid 23 listopada, 2010, 10:56

  Znany francuski ekspert ds. katastrof samolotowych Gerard Feldzer i szef Muzeum Lotnictwa w Le Bourget koło Paryża twierdzi, że jeżeli śledztwo w sprawie katastrofy samolotu linii PanAm koło szkockiego miasteczka Lockerbie byłoby prowadzone w podobnych warunkach jak pod Smoleńskiem, prawdopodobnie nigdy by nie odkryto dowodów na to, że był to zamach bombowy.
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/sledztwo-nie-odpowiada-zachodnim-standardom,1477940,4

  – Jest oczywiste, że w każdym śledztwie po katastrofie lotniczej najważniejsze jest zabezpieczenie miejsca, gdzie do niej doszło. Nie można pozwolić sobie na to, by cokolwiek stamtąd zginęło – mówi francuski ekspert ds. katastrof samolotowych Gerard Feldzer. Dodaje, że fakt, iż miejsce katastrofy nie zostało odpowiednio zabezpieczone, może przekreślić szanse na odkrycie przyczyn tragedii. (…)

  Reply this comment
 13. kicia
  kicia 23 listopada, 2010, 11:05

  byla mgla, to dlaczego ladowali? To jest glowna przyczyna tej katastrofy. :((((

  Reply this comment
 14. DOKTOR COTOBOLI
  DOKTOR COTOBOLI 23 listopada, 2010, 13:04

  no i sie wyjasnilo, i po co dalej to klepac

  Reply this comment
 15. Solid
  Solid 23 listopada, 2010, 14:56

  A co warto teraz klepać?

  Reply this comment
 16. DOKTOR COTOBOLI
  DOKTOR COTOBOLI 23 listopada, 2010, 15:58

  o dobrobycie urzadzonym przez elity , no jeszcze mozna by cos poklapac o tumanieniu ludzi ,zeby nie podskakiwali za duzo

  Reply this comment
 17. Solid
  Solid 23 listopada, 2010, 17:42

  Tutaj można tylko kłapać na temat wiodący… Nie wiem czy jest możliwość otworzenia nowego….

  Reply this comment
 18. hannah
  hannah 23 listopada, 2010, 19:10

  ..dzisiaj spotkanie z nowojorska Polonia na Driggsie o osmej z pania Anna…

  Reply this comment
 19. hannah
  hannah 23 listopada, 2010, 19:16

  A co z plotka panie Doktorku kocioboli, ze samolot kraksowal w Polsce w zbieznym okresie PA AM z prawdopodobienstwa porwania i zamiany naszej Anny Jantar i podmienienia osob… czy genetycznie sprawdzano te wersje

  Reply this comment
 20. badam
  badam 23 listopada, 2010, 20:54

  kicia ty chyba zartujesz ! lepiej nic nie pisz jak masz pisac takie pierdoly

  Reply this comment
 21. Solid
  Solid 23 listopada, 2010, 20:58

  No i studenci w NYC protestuję… a zazwyczaj to Oni pierwsi zauważają, że coś jest nie tak….

  Reply this comment
 22. DOKTOR COTOBOLI
  DOKTOR COTOBOLI 23 listopada, 2010, 22:05

  hannah uwazaj bo ma byc polowanie na baby jagi

  Reply this comment
 23. hannah
  hannah 24 listopada, 2010, 06:35

  W Gdańsku pojawił się plakat, który wzbudził oburzenie wielu osób. Miasto jest przedstawione na nim jako obóz koncentracyjny, a jego zarządcy omawiają swój plan.

  Reply this comment
 24. hannah
  hannah 24 listopada, 2010, 07:01

  .mnie wygnano z lasu Baby Jagi…jednakze dzieki za troske….mieszkam obecnie w malowniczej krainie tylko dobrych wrozek

  Reply this comment
 25. DOKTOR COTOBOLI
  DOKTOR COTOBOLI 24 listopada, 2010, 07:06

  szata i otoczenie nie czyni dobrej babci

  Reply this comment
 26. Piotr Kraczkowski
  Piotr Kraczkowski 24 listopada, 2010, 07:31

  Prosze zobaczyc jak Boeing przecina „jak szabla trzcine” nie brzoze, lecz potezne dzwigary z superstali, i to na calej dlugosci skrzydel:
  http://www.youtube.com/watch?v=huK0MAb0Xa4&feature=related

  Tu154 zbudowany zostal na bazie planow konstrukcyjnych bombowcow Biura Konstrukcyjnego Tupolewa i podejrzewac nalezy, ze zostal zaplanowany jako samolot, ktory w przypadku wojny Uklad Warszawski latow moglby adaptowac jako samolot bombowy lub transportowy:
  http://www.polityka.pl/forum/1057719,katastrofa-tu-154-kaczynski-plecie-bzdury.thread#C1058352

  Blizniaczy Tu154 utracil w momencie odrywania sie od ziemi taki sam kawalek skrzydla, wzbil sie bez przeszkod w powietrze, okrazyl lotnisko i wyladowal bez problemow:
  http://www.flightglobal.com/articles/2007/01/03/211322/video-us-military-accident-investigators-kyrgyz-controller-at-fault-in-september-runway.html

  Ciezki samolot transportowy dachowal podczas ladowania na betonie, wybuchl, ale mimo to kadlub zachowal sie w jednam kawalku:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88761,6413534,Samolot_w_ogniu_sekunda_po_sekundzie.html
  – Tu154 dachowal (oficjalnie) na miekim podlozu, nie wybuchl, ale ropadl sie na konfetti.

  Zbior zastrzezen uczciwych expertow:
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101001&typ=po&id=po01.txt

  Reply this comment
 27. Piotr Kraczkowski
  Piotr Kraczkowski 24 listopada, 2010, 07:35

  Prosze zobaczyc jak Boeing przecina „jak szabla trzcine” nie brzoze, lecz potezne dzwigary z superstali, i to na calej dlugosci skrzydel:
  http://www.youtube.com/watch?v=huK0MAb0Xa4&feature=related

  Tu154 zbudowany zostal na bazie planow konstrukcyjnych bombowcow Biura Konstrukcyjnego Tupolewa i podejrzewac nalezy, ze zostal zaplanowany jako samolot, ktory w przypadku wojny Uklad Warszawski latwo moglby przerobic na samolot bombowy lub transportowy:
  http://www.polityka.pl/forum/1057719,katastrofa-tu-154-kaczynski-plecie-bzdury.thread#C1058352

  Blizniaczy Tu154 utracil w momencie odrywania sie od ziemi taki sam kawalek skrzydla, wzbil sie bez przeszkod w powietrze, okrazyl lotnisko i wyladowal bez problemow:
  http://www.flightglobal.com/articles/2007/01/03/211322/video-us-military-accident-investigators-kyrgyz-controller-at-fault-in-september-runway.html

  Ciezki samolot transportowy dachowal podczas ladowania na betonie, wybuchl, ale mimo to kadlub zachowal sie w jednym kawalku:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88761,6413534,Samolot_w_ogniu_sekunda_po_sekundzie.html
  – Tu154 dachowal (oficjalnie) na miekim podlozu, nie wybuchl, ale rozpadl sie na konfetti.

  Zbior zastrzezen uczciwych expertow:
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101001&typ=po&id=po01.txt

  Reply this comment
 28. hannah
  hannah 24 listopada, 2010, 07:36

  ..masz racje doktorku.. zlego i kosciol nie naprawi…czytales jak w NY syn matke mieczem zabijal w ten weekend z cytatami biblii na ustach…..tylko milosc czyni z nasz czlowieka… pokochajmy siebie, takimi jakimi jestesmy, a nie nasze wobrazenia…:( nie wstydzmy sie sami siebie…

  Reply this comment
 29. DOKTOR COTOBOLI
  DOKTOR COTOBOLI 24 listopada, 2010, 07:42

  klaniam sie nisko i potwierdzam .. wesolego i smacznego turkmena.

  Reply this comment
 30. hannah
  hannah 24 listopada, 2010, 07:50

  …kiedys spadlam z czeresni… noga pocharatana.. a stylonowa ponczoszka bez najmniejszego puszczonego oczka, o innej skazie tez na ponczoszce mowy nie bylo, a rany na nodze goily sie trzy tygodnie, kto mi wyjasni taka zagadke…gdybym tego nie przezyla, bym powiedziala, ze to bzdury…bajkobaby…A brzoza o , ktorej wasc panie Piotrze mowisz, ponoc wg niektorych ma wlasciwosci dajace sie ujarzmic tylko basniowej postaci..Wyrwidebowi, nie Waligorze…

  Reply this comment
 31. DOKTOR COTOBOLI
  DOKTOR COTOBOLI 24 listopada, 2010, 08:01

  moge to wyjasnic ale nie na tym forum bo jestesmy za mlodzi na takie komentarze ale zdradze ulamek tego co jest rozwiazaniem tej zagadki ….???? bylas kochana w okresie dojrzewania ???czeresni!!!!

  Reply this comment
 32. hannah
  hannah 24 listopada, 2010, 08:19

  Doktorku..to ja juz nic nie wiem..Dzieki za zyczonka..I skladam zyczenia od siebie,… i dla forum i dla REDAKCJI i dla gosci.

  Reply this comment
 33. Solid
  Solid 24 listopada, 2010, 09:04

  Ja też składam. Szczęśliwego Nowego Roku :-)))

  Reply this comment
 34. krolik
  krolik 24 listopada, 2010, 09:21

  Solid.. spozniles sie…ja przyjmowalam takowe zyczenia we wrzesniu…Chcesz poczestuj sie musztarda, bo zostala po obiedzie…

  Reply this comment
 35. kicia
  kicia 24 listopada, 2010, 10:46

  Kroliczku, jestes dzielny, smacznego indyka :))))

  Reply this comment
 36. Lucjan Dunin-Caliński
  Lucjan Dunin-Caliński 24 listopada, 2010, 16:10

  Znany francuski ekspert napisał, że gdyby mataka niejakiego Adolfa Hitlera w wieku 16 lat wstąpiła do kalsztoru nie byłoby II wojny światowej. Gdyby niejaki pan wałęsa nie poznał swojej żony, późniejszej matki znanego na całym świecie elktryka, nie byłoby Solidarności i niejaki pan Solid B. nie mógłby być bohaterem narażającym się na doły z wapnem, nie nusiałby wyjeżdżać z Polski i dalej wiódłby spokojne życie w rozkwitającymk PRLu. Inny amerykańdski ekspert napisał, że gdyby za czasów Kolumba istniało „US Imigratiom” nie wpuszczono by białych do Ameryki i nie byłoby wojny z Husajnem.
  I to by było na tyle na temat „gdyby”.

  Reply this comment
 37. Solid
  Solid 24 listopada, 2010, 21:27

  Lucjan zrozumiałem. Jesteś niepełnosprawny a mi nie przystoi drażnic Twego móżdżku nadaremno…. Po nazwisku miemam, że jesteś mężatką (stąd dwuczłonkowe nazwisko)i to z nieudanego związku… Przepraszam.

  Reply this comment
 38. krolik
  krolik 24 listopada, 2010, 21:52

  Gdybia i inni panie Lucjanie….gdyby nie ekstremalna prawica..jest artykul…”Komorowski publicznie zbeształ księdza pułkownika” i przy okazji..Happy thanksgiving….

  Reply this comment
 39. Lucjan Dunin-Caliński
  Lucjan Dunin-Caliński 27 listopada, 2010, 08:59

  Niestety panie B., panu sie tylko wydaje, że cokolwiek zrozumiałeś, bo Ty niestety nigdy już nic nie zrozumiesz. Klapki na oczach, znaczy, przepraszam, Pańskie bohaterstwo walki z SB w Polsce odbniło się na psychice, to całkowicie zrozumiałe.
  A tak bardziej na poważnie, jak nie masz argumentów, to sięgasz do obelg, a to świadczy niestety tylko o Twojej inteligencji (a raczej jej braku)panie Bucholz. Chciało się ukryć pod innym nickiem swoje impertynenckie wpisy i komentarze, a później wrócić do swojego podpisu, tylko zapomniało się zmienić pseudonim przed wysłaniem komentarza. A gdzie drugi człon tego „solid” panie B.?

  Reply this comment
 40. Arek
  Arek 4 lutego, 2013, 15:39

  Cała prawda o zamachu …. http://dochodzenie.org/

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*