Ford Explorer wjeżdża na taśmę w Chicago

W środę ruszyła w Chicago produkcja nowego modelu Forda, Explorera SUV. Koncern zapowiada jednak wypuszczenie na taśmę kolejnych dwóch pojazdów na przestrzeni najbliższych dwóch lat.

fot. Ford Explorer 2011

W fabrykę zainwestowano ponad 400 mln dol. Uruchomiono drugą zmianę i zatrudniono 1,200 dodatkowych pracowników. – Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że niebawem oddamy go w ręce naszych klientów – mówi Jim Tetreault, wiceprezes Forda ds. produkcji.

Fabryka Forda mieszcząca się przy Torrence Avenue w południowej części miasta, oprócz Explorera i Taurusa, którego produkcję rozpoczęto 16 miesięcy temu, wypuszcza także luksusowe samochody Lincoln MKS. Gotowa jest na przyjęcie jeszcze dwóch kolejnych pojazdów.

Pierwszego Explorera wyprodukowano w 1990 roku. Od tego czasu sprzedano łącznie 6 mln egzemplarzy – Explorer jest jednym z najlepiej sprzedających się pojazdów typu SUV. Nowy model 2011 jest bardziej oszczędny, spala do 25 proc. mniej paliwa. Jest także masywniejszy niż poprzednik (szerszy o kilkanaście cm) i dużo bardziej zaawansowany technologicznie.

Nowy Explorer będzie kosztował ok. 28 tys. dolarów, a jego sprzedaż Ford rozpocznie jeszcze w tym roku.

as (Chicago Sun Times, inf.wł.)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*