Firma Family Dollar przeprosiła muzułmankę

fot.Franck Dubray/EPA

fot.Franck Dubray/EPA

Firma Family Dollar przeprosiła muzułmankę wyproszoną ze sklepu w Gary, w stanie Indiana, za noszenie burki. Zarząd koncernu zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby takie sytuacje nie powtarzały się w przyszłości.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w poniedziałek 1 sierpnia w sklepie Family Dollar w Gary, w stanie Indiana. 32-letnia Sarah Safi weszła do sklepu ubrana w kobiecy strój muzułmański zakrywający twarz. Zaraz po wejściu usłyszała od menedżerki sklepu, że jeśli nie odsłoni twarzy, będzie musiała opuścić placówkę. Menedżerka wyjaśniła muzułmance, że w sklepie często dochodzi do napadów dokonywanych przez zamaskowanych rabusiów, w związku z czym zasłanianie twarzy jest w Family Dollar zabronione.

Safi, urodzona w Stanach Zjednoczonych, zaprotestowała, mówiąc że naruszane są jej konstytucyjne wolności, w tym wyznania i wypowiedzi. Menedżerka była jednak nieustępliwa i po krótkiej wymianie zdań muzułmanka wyszła ze sklepu.

4 sierpnia do incydentu odniósł się zarząd firmy Family Dollar: „Zachowanie menedżerki sklepu w Gary nie jest zgodne z wyznawanymi przez naszą firmę wartościami. Pragniemy wykorzystać tę sytuację, aby zwrócić uwagę naszych pracowników na różnorodność kulturową naszych klientów oraz stworzyć warunki zakupów, w których każdy klient będzie potraktowany z należnym mu szacunkiem” – czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez rzecznika prasowego Family Dollar.

(gd)

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*