Firma ComEd otwarta na mniejszości etniczne

Firma ComEd otwarta na mniejszości etniczne

Przedstawiciele kilkunastu chicagowskich gazet reprezentujących mniejszości etniczne uczestniczyli w „Wielokulturowym Okrągłym Stole” – konferencji zorganizowanej w piątek, 5 kwietnia przez firmę ComEd. Przedstawicielem polonijnych mediów był „Dziennik Związkowy”.

Spotkania firmy ComEd z przedstawicielami nieanglojęzycznych mediów to wieloletnia tradycja. Tegoroczne spotkanie to już siódma edycja tego wydarzenia.

Gości zgromadzonych w centrum edukacyjnym „Little Black Pearl” w Chicago przywitał nowo mianowany prezes ComEd, Joseph Dominguez. Podkreślił swoje imigranckie korzenie oraz zapewnił o uwadze, jaką zarządzana przez niego firma przykłada do stałego kontaktu z mniejszościami etnicznymi. Dominguez w swoim wystąpieniu skoncentrował się na wyzwaniach, jakie stawiają przed przemysłem energetycznym zmiany klimatyczne. ComEd poprzez edukację i promocję chce zachęcić swoich klientów do korzystania z energooszczędnych urządzeń i inwestowania w alternatywne źródła energii. W jego opinii, panele słoneczne instalowane na dachach naszych domów wkrótce całkowicie zastąpią elektrownie jądrowe, na których opiera się dziś produkcja energii elektrycznej w USA.

Kolejna imigrantka w ścisłym zarządzie ComEd, Jane Park, wiceprezes do spraw kontaktu z klientami, zapewniła o planowanej rozbudowie biura obsługi klienta, oraz o otwarciu i rozbudowie polskojęzycznego działu w ComEd.

Michelle Blaise, wiceprezes do spraw komunikacji, podsumowała charytatywną i edukacyjną działalność ComEd. Firma realizuje w tej chwili kilka projektów mających na celu promocję czystych źródeł energii w chicagowskich szkołach. Nie jest wykluczone, że podobne warsztaty odbędą się w tym roku w polskich szkołach w Chicago. Michelle Blaise kilkakrotnie zapewniała też o otwartości ComEd na młodych inżynierów reprezentujących mniejszości etniczne.

Na realizację tych zapewnień zapewne trzeba będzie jeszcze poczekać. Cieszy natomiast fakt, że szefowie firmy – zarabiającej rocznie ponad 15 miliardów dolarów – znajdują czas na rozmowę z przedstawicielami etnicznych mediów.

(Inf. wł.)

Zdjęcia: The Purple Group

Categories: Chicago, Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*