Festiwal Przebaczenia w 24 chicagowskich kościołach

Festiwal Przebaczenia w 24 chicagowskich kościołach

Arcybiskup Blase Cupich zapowiedział, że w ramach obchodów Wielkiego Postu w tym tygodniu 24 kościoły w Chicago będą otwarte przez 24 godziny, by wierni mogli skorzystać z sakramentu spowiedzi i pokuty.

W Festiwalu Przebaczenia uczestniczyć będzie 16 parafii w Chicago i 8 na przedmieściach. Kościoły będą otwarte dla wiernych przez całą dobę począwszy od południa w piątek 27 lutego.

Z komunikatu Archidiecezji Chicagowskiej wynika, że kościoły, które nie będą w staie zapewnić całodobowego otwarcia, będą oferować wiernym inne możliwości odbycia spowiedzi i modlitwy.

Abp Cupich stwierdził, iż w ostatnich latach katolicy daleko odeszli od sakramentu pokuty i pojednania.

− Osobiście regularnie otrzymuję sakrament pojednania. Przez wiele lat mojej posługi księżowskiej i biskupiej sakrament ten był barometrem mojej uczciwości wobec samego siebie − oświadczył duchowny. Arcybiskup wyraził nadzieję, iż wierni w głębi serca pragną być uczciwi sami z sobą, a do tego celu najlepiej służy sakrament spowiedzi.

Na liście kościołów, które otworzą swe podwoje na 24 godziny znalazły się m.in. kościół św. Stanisława Kostki, św. Brunona, św. Ferdynanda i św. Francisa Borgii w Chicago i św. Johna Brebeufa w Niles. (ak)

fot.finetranslate /pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*