FEMA odmówiła pomocy powodzianom z Chicago i okolic

FEMA odmówiła pomocy powodzianom z Chicago i okolic

Ofiary rekordowych powodzi, które minionego lata nawiedziły w rejon Chicago, nie otrzymają grantów federalnych. Rządowa agencja, FEMA, odmówiła wyasygnowania bezzwrotnych funduszy dla powodzian w powiatach Cook, Lake, McHenry i Kane.

Brock Long, szef rządowej agencji ds. zarządzania w sytuacjach kryzysowych (Federal Emergency Management Agency, FEMA)  w liście do gubernatora Bruce’a Raunera stwierdził, że zgodnie z ustaleniami agencji Illinois może samodzielnie poradzić sobie ze zniszczeniami w wyniku powodzi w powiatach Cook, Lake, McHenry i Kane.

Gubernator Rauner prosił o pomoc prezydenta Donalda Trumpa w przesłanym do niego liście popartym deklaracją klęski żywiołowej, która została wydana 31 sierpnia po tym, jak nawałnice w drugiej połowie lipca spowodowały wylanie rzek Fox i Des Plaines. Około 3200 domów zostało wówczas podtopionych, z czego ponad 240 doznało rozległych, poważnych uszkodzeń konstrukcyjnych.

Po odmowie pomocy przez FEMA, gubernator Rauner podjął starania o nisko oprocentowane pożyczki dla powodzian z federalnej administracji ds. małych przedsiębiorstw (Small Business Administration, SBA).

(ao)

Na zdj.: powódź w Gurnee fot.AP/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*