Fala włamań i kradzieży na północnym zachodzie Chicago

Fala włamań i kradzieży na północnym zachodzie Chicago

Chicagowska policja ostrzega mieszkańców północno-zachodnich dzielnic Chicago przed włamaniami do garażów, punktów handlowych oraz przed złodziejami kabli, którzy pozbawiają biznesy prądu. W styczniu zanotowano wzrost liczby tych incydentów.

W styczniu co najmniej trzy razy włamywacze splądrowali garaże w dzielnicach Hermosa i Logan Square. Tylko w nocy z 14 na 15 stycznia uderzyli trzy razy – dwukrotnie w rejonie 1800 N. Harding Ave. oraz w okolicy 2100 N. Keystone Ave.

W drugiej połowie stycznia, również na północnym zachodzie, włamano się do dwóch sklepów z telefonami przy North Avenue – 19 stycznia w rejonie 5200 W. North i 21 stycznia w okolicy 4000 W. North. Nad ranem złodzieje weszli do sklepów rozbijając szybę w drzwiach wejściowych i ukradli towar.

Dodatkowo w styczniu właściciele punktów handlowo-usługowych wzdłuż ulicy Milwaukee skarżyli się na przypadki kradzieży miedzianych kabli. W styczniu w rejonie od 1600 do 2000 N. Milwaukee Ave. doszło do co najmniej czterech incydentów.

Złodzieje najpierw przecinają zewnętrzne przewody elektryczne, a następnie kradną miedziane okablowanie i uciekają pozostawiając sklep bez prądu. Na kradzieże tego typu najbardziej narażone są punkty znajdujące się przy Milwaukee Ave. pod wiaduktem kolejki CTA niebieskiej linii.

Osoby mogące udzielić informacji w sprawie powyższych incydentów – włamań do garaży, sklepów lub kradzieży okablowania – proszone są o kontakt z policją pod numerem (312) 744-8263.

(jm)

fot.123RF

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*