Expo polsko-amerykańskich przedsiębiorców

Już dziś w Chicago odbywają się targi polsko-amerykańskich przedsiębiorców – Polish American Business Expo. Impreza organiozwana jest przez Polsko-Amerykańską Izbę Gospodarczą w kooperacji z Polskim Konsulatem Generalnym w Chicago. Targi dla polonijnych przedsiębiorców są znakomitą okazją do promocji  ich firm oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych.  

bizExpo infoCard51113 Polish

Celem targów jest pomoc członkom Izby oraz innym, niezrzeszonym w organizacji lokalnym firmom, w dotarciu ze swoją ofertą biznesową do szerokiego grona potencjalnych klientów i partnerów biznesowych. Podczas Expo zaprezentują się wystawcy z prawie wszystkich sektorów lokalnej gospodarki: turystyki, transportu, usług finansowych i prawnych, handlu nieruchomościami,  kosmetyki estetycznej, branży żywieniowej, medialnej oraz innych. Wśród uczestników znajdą się również przedstawiciele firm doradztwa biznesowego, lokalnych władz i agencji wspierających rozwój gospodarczy. Tym samym wydarzenie to umożliwi właścicielom firm oraz przedsiębiorcom nawiązanie i rozwinięcie współpracy biznesowej, a także pozwoli im na czerpanie z doświadczeń zaproszonych na spotkanie ekspertów. Podczas seminariów i warsztatów organizowanych w ramach Expo omówione zostaną trendy i strategie z zakresu marketingu i sponsorowania ubezpieczeń zdrowotnych przez pracodawców. Kontekstem tych rozmów będzie panująca sytuacja gospodarcza, w tym wchodzaca w faze realizacji reforma systemu opieki zdrowotnej. Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej, Bogdan Pukszta, wyraził przekonanie, że Expo będzie wydarzeniem świętującym i promującym ducha przedsiębiorczości wśród Polonii w Chicago, a kulminujące je wieczorne przyjęcie 16 maja stanie się okazją do umocnienia nowo nawiązanych kontaktów.

Według danych szacunkowych PACC, Amerykanie polskiego pochodzenia wnoszą do chicagowskiej gospodarki lokalnej ponad 40 miliardów dolarów rocznie. Oznacza to, że uczestnicy Targów będą mieli możliwość wykorzystania jednej znajwiększych i najważniejszych nisz rynkowych na terenie aglomeracji chicagowskiej.

Polish American Business Expo odbędzie się w czwartek 16 maja w godzinach od 11:30 do 21.00 w budynku Copernicus Center Annex przy ul. 5214 W. Lawrence Ave w  Chicago.

Więcej informacji znaleźć można na stronie poświęconej targom, klikając TUTAJ.

 

Categories: Chicago, Gospodarka, Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*