Emanuel potępił rasistowskie e-maile Rickettsa

Emanuel potępił rasistowskie e-maile Rickettsa

Po ujawnieniu w poniedziałek, 4 lutego przez portal „Splinter News” rasistowskich e-maili miliardera Joe Rickettsa, seniora rodu właścicieli drużyny Chicago Cubs, burmistrz Rahm Emanuel potępił Rickettsa i rozpowszechniane przez niego treści.

Joe Ricketts fot.joericketts.com

W poniedziałek, 4 lutego portal „Splinter News” opublikował serię e-maili pisanych i rozpowszechnianych przez chicagowskiego miliardera Joe Rickettsa, seniora jednej z najbardziej wpływowych chicagowskich rodzin, właścicieli bejsbolowej drużyny Chicago Cubs. Opublikowana korespondencja zawierała treści rasistowskie, obraźliwe dla imigrantów i muzułmanów, a także teorie spiskowe dotyczące pochodzenia byłego prezydenta Baracka Obamy.

Tego samego dnia rodzina Rickettsów odcięła się od treści e-maili, podkreślając, że w Chicago Cubs nie ma miejsca na bigoterię ani rasizm, a fani drużyny to ludzie pochodzący z różnych kultur i mniejszości etnicznych. Joe Ricketts przeprosił za rozpowszechnianie rasistowskich treści i oświadczył, że nie reprezentują one jego przekonań ani systemu wartości.

We wtorek, 5 lutego sprawę skomentował burmistrz Chicago Rahm Emanuel, który powiedział: „Joe Ricketts powiedział kiedyś, że nie podzielam jego wartości. To prawda. Ignorancja i brak tolerancji nie są mile widziane w Chicago.”
(gd)

Na zdjęciu głównym: Rahm Emanuel
fot.Tannen Maury/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*