Emanuel do Trumpa: przyślij pomoc federalną

Emanuel do Trumpa: przyślij pomoc federalną

Donald Trump w zeszłym tygodniu zapowiedział na Twitterze, że przyśle do Chicago siły federalne, jeśli miasto nie poradzi sobie z problemem ulicznej przemocy. 1 lutego na konferencji prasowej burmistrz Rahm Emanuel powiedział: “Po prostu ich przyślij”.

Po słynnym, dotyczącym Chicago tweecie prezydenta Trumpa, na forum publicznym i w mediach rozgorzała dyskusja nad potrzebą federalnego wsparcia dla Chicago. Kontrowersje wzbudził sam termin “feds”, użyty przez prezydenta.

Zwolennicy Donalda Trumpa przychylili się do pomysłu wprowadzenia do ogarniętych wojną gangów dzielnic Chicago żołnierzy Gwardii Narodowej. Oponenci podkreślają, że wprowadzenie wojska na ulice Wietrznego Miasta nie rozwiąże problemu, potrzeba natomiast federalnych inwestycji ekonomicznych i wsparcia agentów służb federalnych.

W zeszłym tygodniu rzecznik Białego Domu Sean Spicer oświadczył, że Chicago otrzyma pomoc sił federalnych, jeśli Rahm Emanuel o nią poprosi. Na zorganizowanej 1 lutego konferencji prasowej Rahm Emanuel powiedział: – Przyślij więcej agentów FBI, DEA i ATF. Nie ma potrzeby, żebyśmy ponownie rozmawiali na ten temat. Po prostu ich przyślij.

Burmistrz podkreślił, że sposobem na rozwiązanie problemu ulicznej przemocy jest lepszy trening chicagowskiej policji, poprawienie relacji policji ze społeczeństwem oraz tworzenie programów promujących zatrudnienie trudnej młodzieży i stworzenie w ten sposób alternatywy dla gangów.
(gd)
Na zdj. Rahm Emanuel fot.John Taggart/Pool/EPA

Categories: Chicago

Comments

  1. Kalina
    Kalina 1 lutego, 2017, 16:51

    Prosze sobie sprawdzic gdzie jest najwieksza przestepczosc! We wszystkich miastach gdzie mowi sie ze to sanktuaria! I bedzie coraz gorzej ci ludzie sie nieczego nie boja bo nie ma prawa na nich! Kiedys czytalam jakiejs pani komentarz ze sedzia prosil meksyka w sadzie czy bedzie w stanie chociaz miesiecznie splacac $20 bo mial nie zaplacone kary w tym jazde bez waznego dokumentu! Na milosc boska tak nie moze byc oni niczego sie nie boja nie tak jak my ze placimy bo spiepszymy sobie rekord czy zaloza nam link na dom! Oni nie maja nic wiec smieja sie i palec pokazuja bo wiedza ze sedzia nie ma prawa nawet zapytac o status! Tak nasz emanuelek pomaga! Dzisiaj dostalam rachunek za tax domu i znowu $300 podniesli ! Wiec chyba na to wychodzi ze lepiej maja ci bez papierow i ci co nic nie maja!

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 1 lutego, 2017, 19:55

      Alez oczywiscie Kalina, czyli gosciu ze wsi, podpisujacy sie zenskim nickiem.
      Te meksyki (Kiedys czytalam jakiejs pani komentarz ze sedzia prosil meksyka w sadzie czy bedzie w stanie chociaz miesiecznie splacac $20 bo mial nie zaplacone kary w tym jazde bez waznego dokumentu!) wykorzystuja system ode mnie – co za niespodzianka (ty polglowku).
      $300 ci podniesli za co? podatek na miesiac czy na rok, czy poprostu masz do zaplacenia rachunek za prad lub wode? I ty idioto wiesz, ze prosty „spik” nie ma papierow? Ty nawet nie wiesz, jak pisac po polsku…IDIOTO.

      Reply this comment
      • olo
        olo 2 lutego, 2017, 05:14

        potwierdzam widzialem ten koment, gdzie mowil/ mowila ,ze byla/byl w sadzie i slyszal to na wlasne uszy. Teraz ,ze gdzies czytal. Idiota oszust i klamca.

        Reply this comment
    • violi
      violi 1 lutego, 2017, 21:02

      Jesli maja lepiej to po co ci „papiery” i dom …Oddaj komus kto doceni ze to ma !!!
      Zastanawiam sie dlaczego polski norod (w wiekszosci) jest taki podly ! Prawie kazdy Polak glosowal na obecnego prezydenta ,moje kolezanki ktorych dzieci bawia sie z dziecmi nielegalnych emigrantow maja w dupie ze ktos moze byc deportowany ….Niestety ale odnosze wrazenie ze wiekszosc mialaby duza frajde z tego faktu….Wczoraj uslyszalam pod szkola, gdy odbieralam dziecko, jak rozmawialy miedzy soba Polki o tym jaki to wspanialy „nasz „prezydent ,nie wposcil tych brudasow do naszego kraju -NASZEGO ?!! Tak samo wasz jak tych „brudasow”!!!!!

      Reply this comment
      • JJ
        JJ 2 lutego, 2017, 10:58

        jak narazie to ze statystyk wynika ze to za rzadow Obamy wydeportowano najwiecej ludzi. poza tym Trump nie zapowiadal deportacji wszystkich nielegalnych, tylko tych ktorzy popelnili przestepstwa kryminalne – handlowali narkotykami, byli alfonsami itd. Uwazasz, ze tacy ludzie powinni sie cieszyc takimi samymi przywilejami jak ci, ktorzy codziennie wstaja rano do pracy i placa podatki? co do „brudasow” ktorych Trump nie chce wpuscic, to nie jest tak ze te kilka krajow dostalo bana na zawsze. po prostu w stosunku do obywateli tych krajow, z ktorych najwiecej osob przeszlo na strone ISIS. Nie wiem jak Ty, ale ja m.in. dzieki takim dzialaniom czuje sie bezpieczniej tutaj niz w Hamburgu, Brukseli czy Paryzu.

        Reply this comment
  2. diwron
    diwron 1 lutego, 2017, 17:07

    Panie burmistrz,
    Naprawę Chicago należy zacząć od wyrzucenie związków zawodowych ze szkół publicznych. Należy umożliwić wszystkim zdobycie odpowiedniego wykształcenia, bo wielu mieszkańców Chicago nie posiada minimalnych umiejętności potrzebnych w najbardziej prostych zawodach. Gadanie i konsultacje nic tutaj nie zmienią. To wymaga lat odpowiedzialnej pracy. Należy też pozbyć sie ze szkół poprawności politycznej, która niszczy charaktery, a młodzi ludzie wychodzą ze szkół nieprzygotowani do życia. Litania rzeczy do zrobienie jest dłuższa, ale burmistrz, któremu zależy na dobru swojego miasta powien je znać.

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 1 lutego, 2017, 20:02

      Znowu blad, stary, sukienkowy dziadzie.
      Zwiazki zawodowe sa potrzebne, kosciol katolicki i ty sukienkowy pedale, sa zbedne.
      Litanie, stary grzybie, to ty mozesz „wmawiac” swoim owieczkom.

      Reply this comment
  3. Kalina
    Kalina 1 lutego, 2017, 20:36

    A widzisz rysiu nie zgadles! A jak bys placil cos takiego to bys kochany wiedzial ze tax od domu placimy na dwie raty ! Czyli dwa razy w roku! I to $300 to mi podniesli w tej pierwszej racie zeby ciebie darmozjadzie miasto utrzymalo😘

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 3 lutego, 2017, 20:35

      Dlaczego ty idioto placisz dwa razy na rok, tylko ty wylacznie wie (ale nie rozumie)
      Podatki, pacanku mozesz placic, jak tylko pragniesz.
      Podniesli ci $300 na 6 miesiecy i ty placzesz, jak pospolity murzyn.
      Ja ci dam rade, sprzedaj ta rudere, wyprowadz sie na wies (czytaj suburbia) i wtedy zobaczysz ile trzeba placic podatkow za dom.
      I ty mnie nie utrzymujesz, osle – ja wiecej podatkow place.
      Pozdrawiam.

      Reply this comment
  4. Rozbawiony
    Rozbawiony 2 lutego, 2017, 10:47

    Przeciez wg. lewuskow nie mozna uzywac sily do agresywnego, nacpanego na PCP 17 latka, biegajacego po ulicy z nozem, wiec po co kwiczycie?
    Po co od razu pomoc Federalna, niech sie pozabijaja, nie robcie NIC. Policja do gett nie powinna w ogole jezdzic.
    Wy tylko musicie placic podatki za ta swinska bande – przeciez cala ta swolycz zyjaca z welfare nie bedzie placic sama za siebie. Wszystkie te bastardy bez ojcow…ktorych mamasity maja po 10…ktos to musi zywic.
    Chicago bedzie wygladalo jak Detroit, dzieki lewuskom i partyjce demokratycznej i to calkiem juz niedlugo! Viva Democratic party!

    Reply this comment
    • Rysiu
      Rysiu 3 lutego, 2017, 20:38

      Blad, idioto
      Welfare to domena bialych chrzescijan, zamieszkujacych poludniowe-republikanskie Stany.
      Naucz sie faktow, polaczku.

      Reply this comment
  5. Kalina
    Kalina 2 lutego, 2017, 13:56

    Violi majac 9 lat a moja siostra 16 rodzice zgineli w wypadku. Wychowywala nad babcia siostra wyszla za maz za chlopaka z siasiedztwa ktory przyjezdzal na wakacje do dziadkow i byl obywatelem USA wyjechala z nim babcia zmarla a ja zostalam sama.Bylo mi bardzo ciezko bo nie mialam nikogo bliskiego rodzina mamy zyla na drugiej stronie Polski. U siostry bylam 2 razy na wizie turystycznej ale nie chcialam isc na latwizne i czekalam cale 13 lat aby dostac papiery po siostrze. A inni nie mysla przyjezdzaja na wize zostaja a pozniej maja pretensje do wszystkich nawet do prezydenta!

    Reply this comment
  6. Aga
    Aga 2 lutego, 2017, 14:32

    JJ
    Masz racje🖒

    Reply this comment
  7. Aga
    Aga 2 lutego, 2017, 14:35

    Wszyscy nagle stali sie bracmi”””!!!brudasy meksyki czarny I polacy!!!Bracia demokraci bracia nieroby….

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*