Emanuel do licealistów: szkoły w Chicago „wolne od Trumpa”

fot.David Shankbone/Wikipedia

Burmistrz Rahm Emanuel zapewnił licealistów, że nie muszą się martwić zakończeniem przez prezydenta Donalda Trumpa programu DACA dla nieudokumentowanych młodych imigrantów, Dreamersów, ponieważ chicagowskie szkoły publiczne zapewnią im schronienie przed deportacją. Szkoły, jak wyraził się Emanuel, są „wolne od Trumpa” (ang. Trump-free).

We wtorek na konferencji prasowej w Solorio Academy High School burmistrz Rahm Emanuel zapewnił rozpoczynających nowy rok szkolny licealistów, że szkoły, podobnie jak całe Chicago, zapewnią azyl przed deportacją, zapewnią schronienie wszystkim uczniom bez względu na status imigracyjny i pozostaną poza wpływami administracji prezydenta Trumpa.

– Kieruję te słowa do wszystkich Dreamersów. Zapraszamy was do Chicago. To jest wasz dom i nie musicie się o nic martwić – podkreślił.

Emanuel zachęcił, by Dreamersi bez obawy przychodzili do szkoły i kontynuowali naukę. Sekundował mu szef chicagowskiej oświaty publicznej (Chicago Public Schools, CPS) Forrest Claypool, który wskazał, że szkoły tak jak miasto mają status miejsca sanktuarium chroniącego przed deportacją. Dodał, że służby imigracyjne nie mają wstępu na teren placówek CPS.

Kościół i wielu polityków w Illinois także zareagowało na decyzję prezydenta o zakończeniu programu DACA, który umożliwiał Dreamersom naukę i pracę w USA. Decyzję administracji Trumpa o zakończeniu DACA potępili m.in.: kardynał chicagowski Blase Cupich, senatorzy Dick Durbin i Tammy Duckworth oraz kongresmeni Mike Quigley i Bill Foster. Zaprotestowały też organizacje imigracyjne i biznesowe.

(ao)

Categories: Chicago

Comments

 1. diwron
  diwron 5 września, 2017, 21:45

  Ja to określam inaczej. R.Emanuel tworzy w Chicago strefę wolną od Ameryki ( America free zone).

  Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 6 września, 2017, 11:25

  Make America Great Again!!!!

  Reply this comment
 3. Krzysztof Lesiak
  Krzysztof Lesiak 7 września, 2017, 12:59

  Trump na 100%, tepic lewactwo i pedalstwo gdziekolwiek tylko jest…

  Trzeba podkreslic tez, ze Trump jest PRAWDOPODOBNIE tajnym Swiadkiem Jehowy.

  Zapraszam do polskojezycznych zborow w :

  Chicago na Central
  Palatine 239 Illinois Ave
  Downers Grove

  Co do Emanuela, Chuy Garcia byl kandydatem 99%. Emanuel to czlowiek top 1%

  Pzdr z 60056.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*