Emanuel: Chicago to gościnne miasto

Rahm Emanuel fot.Tannen Maury/EPA

Rahm Emanuel fot.Tannen Maury/EPA

Chicago zawsze było gościnnym miastem – oświadczył burmistrz Rahm Emanuel w odpowiedzi na wczorajsze wystąpienie prokuratora generalnego USA. Jeff Sessions zapowiedział w poniedziałek wstrzymanie funduszy federalnych dla tzw. miast azylowych, które odmawiają wydawania nieudokumentowanych imigrantów władzom federalnym w celu deportacji.

„To miasto przyjęło 100 lat temu mojego dziadka. Nadal będziemy przyjmować imigrantów” – powiedział burmistrz. „Niemal połowa nowych firm oraz biznesów w Chicago i Illinois zakładana jest przez imigrantów. Zamierzamy więc kontynuować naszą gościnność i przyjmować imigrantów wraz z ich rodzinami, które chcą w Stanach Zjednoczonych budować przyszłość dla swoich dzieci i wnuków” – dodał Emanuel.

Burmistrz podkreślił, że takie miasta jak Chicago są ważnymi ogniwami amerykańskiej gospodarki i nakładanie na nie kar za przyjmowanie ludzi różnego pochodzenia i uniemożliwianie im pracy jest – jak się wyraził – bardzo złym podejściem ze strony władz.
(mm)

Categories: Chicago

Comments

 1. Jacek
  Jacek 28 marca, 2017, 16:37

  Przeciez Prezydent non-stop podkresla ze On jest za emigrantami ale jest wielka roznica pomiedzy legalna emigracja a nielegalna ktorzy nie przestrzegaja prawa! Emanuel nie moze tego zrozumiec!

  Reply this comment
  • Paris
   Paris 29 marca, 2017, 01:44

   Jacek, a ty tu tak w 100% legalnie przyjechałeś? 😉

   Reply this comment
   • Jacek
    Jacek 29 marca, 2017, 13:40

    Innaczej by mnie tu nie bylo!.W zyciu bym sie tak nie ponizal aby byc wiezniem a kazdy nielegalny w jakims stopniu jest bo co to za zycie jezeli ja nie moge odwiedzic swojego kraju swoich znajomych rodzine nawet niektorzy nie uczestnicza w ostatniej drodze swoich rodzicow ! Pytanie czy warto?

    Reply this comment
 2. Chris
  Chris 28 marca, 2017, 16:51

  Idz ty JACEK wloz glowe w kibel bo tam ona tylko moze funkcjonowac .

  Reply this comment
 3. Jarek
  Jarek 28 marca, 2017, 21:27

  Nie ma to jak rzeczowa i kulturalna wymiana opini przez Polaków.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*