Emanuel chce budować nowe Chicago

Emanuel chce budować nowe Chicago

Burmistrz Chicago ogłosił rozpoczęcie kolejnego etapu planu inwestycji w miejską infrastrukturę „Building a New Chicago”. Plan ma umożliwić stworzenie 40 tys. nowych miejsc pracy.

Plan burmistrza ma się skoncentrować na budowie ekspresowej linii miejskiej kolejki łączącej śródmieście z lotniskiem O’Hare.

Pomysł budowy ekspresowego połączenia komunikacyjnego centrum miasta z międzynarodowym lotniskiem nie jest nowy. Jego realizację proponował już poprzedni burmistrz Richard Daley. Wtedy nie udało się jednak pozyskać inwestorów. Linie szybkiej kolei łączące centra miast z lotniskami istnieją w wielu metropoliach, między innymi w Londynie, Hong Kongu, Tokio czy Toronto.

Dodatkowo burmistrz zachwalał plany budowy nowej stacji zielonej linii miejskiej kolejki CTA, która jego zdaniem poprawi dojazd do stadionu United Center i punktów handlowych w korytarzu przemysłowym Kinzie.

Obie budowy mają ruszyć w ciągu najbliższych trzech lat.

Program inwestycyjny „Building a New Chicago” ruszył w 2012 r. i początkowo opiewał na 7 mld dolarów. Biuro burmistrza podaje, że w ramach różnych projektów programu do tej pory stworzono 60 tys. miejsc pracy.

(mm, jm)

Na zdj.: Rahm Emanuel fot.Tannen Maury/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*