Emanuel broni szkół i chce zaostrzyć wymogi dla licealistów

Emanuel broni szkół i chce zaostrzyć wymogi dla licealistów

Burmistrz Rahm Emanuel chwali osiągnięcia chicagowskich szkół, broniąc je przed krytycznymi słowami prezydenta Trumpa. Jednocześnie proponuje, aby każdy licealista zaplanował swoją przyszłość jeszcze przed ukończeniem szkoły średniej.

Podczas konferencji prasowej w środę, 5 kwietnia burmistrz Emanuel – wyposażony w kopie raportów ukazujących postępy uczniów chicagowskich szkół publicznych dokonanych za jego kadencji – zarzucił Trumpowi, że posługuje się fałszywymi wiadomościami i zapowiedział przesłanie mu i minister edukacji Betsy DeVos odpowiednich raportów.

We wtorek podczas spotkania w Białym Domu prezydent Trump zapytany o poziom przygotowania uczniów szkół średnich na studia powiedział, że „liczby w Chicago są bardzo niepokojące”.

Również w środę w wywiadzie dla telewizji CBS burmistrz Emanuel zaproponował, aby warunkiem otrzymania świadectwa ukończenia szkoły średniej było przedstawienie listu akceptacyjnego z uniwersytetu, koledżu miejskiego, wojska, lub programu praktyk lub stażu przygotowujących do zawodu.

W świetle prawa od uczniów chicagowskich liceów nie wymaga się wyboru żadnej z tych opcji w celu ukończenia szkoły średniej.

(jm)

Na zdj.: Rahm Emanuel fot.Tannen Maury/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*