Eksmisja bezdomnych w Uptown

Eksmisja bezdomnych w Uptown

Około 25 namiotów bezdomnych mieszkańców Chicago, rozbitych pod wiaduktami w dzielnicy Uptown, zostało 18 września usuniętych przez policję.

Wcześniej sędzia wydał decyzję, w której zabronił bezdomnym dalszego okupowania wiaduktów i uniemożliwianie miejskim ekipom remontowym przeprowadzenie niezbędnych prac.

Grupa aktywistów domagała się uznania prawa bezdomnych do pozostania pod wiaduktami i pokojowego protestu wynikającego z 1. poprawki do Konstytucji USA.

W związku z zaplanowanym na 18 września rozpoczęciem prac remontowych mostu, większość bezdomnych mieszkańców przeniosło wcześniej swoje namioty, lecz tylko o kilka metrów dalej. Część bezdomnych odmówiła relokacji do zapewnionych przez miasto schronisk, tłumacząc to złymi warunkami panującymi w miejskich przytułkach.

Projekt remontu i przebudowy wiaduktu przy Lake Shore Drive i Wilson zakłada dodanie pasa dla rowerzystów i uniemożliwi rozbijanie tam namiotów w przyszłości.

(jm)

Na zdj.: namioty bezdomnych pod wiaduktem przy ulicy Wilson fot.Google Map

Categories: Chicago

Comments

 1. Kalina
  Kalina 19 września, 2017, 20:38

  Emanuel powinien pomoc tym ludziom a nie kryminalistom ktorych chroni w swoim Sanktuarium!

  Reply this comment
 2. Piotr
  Piotr 19 września, 2017, 22:35

  Ci „kryminalisci” pracuja po 12 godzin na dobe placa podatki od nieruchomosci ktore sa wliczone w rent W przeciwienstwie do tych ” dobrych” obywateli ktorzy nie pracuja bo sie im nie chce a zyja z food stamps public aid zebractwa i kradziezy w okolicznych sklepach

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*