Edukacyjny program chicagowski wzorem do naśladowania

We wtorek i środę w Chicago z dwudniową wizytą przebywała delegacja Banku Światowego (World Bank), by przyjrzeć się uważnie współpracy uczelni miejskiej City Colleges of Chicago z lokalnymi firmami, w celu ewentualnego powielenia inicjatwy w kraju i za granicą.

Plakat informujący o programie "College to careers"  fot.www.ccc.edu

Plakat informujący o programie „College to careers” fot.www.ccc.edu

Delegacja przestudiowała schemat działania burmistrzowskiego programu „Od college´u do kariery” (College to Careers) i przeanalizowała jego zastosowanie. Programowi patronuje burmistrz Rahm Emanuel.

Przypomnijmy, że w ramach tej inicjatywy młodzież uzyskuje wykształcenie zawodowe w dziedzinach, w których istnieje zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy.

Konkretne firmy sponsorują pewne wybrane kursy w CCC i zapewniają praktyki zawodowe, borąc w ten sposób udział w przygotowaniu swoich przyszłych kadr pracowniczych.

Delegacja Banku Światwego odwiedziła placówki, w których młodzież pobiera szkolenie zawodowe oraz spotkała się z pracodawcami i przedstawicielami wielkich korporacji.

Burmistrz Rahm Emanuel stwierdził, że wizyta delegacji i jej zainteresowanie innowacyjnymi metodami kształcenia jest wyrazem uznania dla osiągnięć Chicago.

Zdaniem burmistrza, nasze miasto jawi się jako lider oryginalnych i nowatorskich metod nauczania, prowadzących do rozwoju ekonomicznego z korzyścią dla wszystkich mieszkańców metropolii.

Program College to Careers został zapoczątkowany przez burmistrza Emanuela w grudniu 2011 roku.

Ponad 100 korporacji, organizacji i różnych instytucji współpracuje z City Colleges of Chicago w ramach inicjatywy College to Careers, w takich dziedzinach jak opieka zdrowotna, biznes, technologie informatyczne, sztuka kulinarna i hotelarstwo, transport i komunikacja, dystrybucja i logistyka, a także nowoczesne wytwórstwo. Wśród kompanii, które uczestniczą w inicjatywie są: United Airlines, Allstate i Advocate Healthcare Systems.

Bank Światowy jest międzynarodową organizacją, która pomaga swoim krajom członkowskim w rozwoju ekonomicznym.

Alicja Otap

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*