Dziś wybory w Chicago. Głosujmy!

Dziś wybory w Chicago. Głosujmy!

Dziś  odbywają się w Chicago  bezpartyjne wybory municypalne. Chicagowianie głosują  na burmistrza i radnych, którzy przez najbliższe cztery lata będą podejmować ważne dla mieszkańców decyzje. 

Lokale wyborcze czynne są od 6 do 19.  Wyborcy muszą głosować tylko w tych placówkach, do których  zostali przypisani. Adresy lokali oraz informacje dotyczące procedur  można uzyskać  pod numerem specjalnej gorącej linii: (312) 269-7870 lub sprawdzić na witrynie internetowej Chicagowskiej Rady Wyborczej: www.chicagoelections.com  

Z wszelkimi skargami i zażaleniami dotyczącymi elekcji należy kontaktować się z numerem (312) 269-7870. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwa ponad 300 inspektorów  zatrudnionych  przez Chicagowską Radę Wyborcza (ang. Chicago Board of Election). Ich zadaniem jest przeprowadzenie dochodzenia w sytuacji zgłoszenia jakichkolwiek nieprawidłowości podczas głosowania.

Do placówek wyborczych oddelegowano 1700 kierowników i techników informatycznych. Zadaniem tych ostatnich jest usuwanie awarii sprzętu do głosowania.

Przypominamy, że dziś nie można się zarejestrować do głosowania tak, jak to było w listopadowych wyborach w zeszłym roku.

Chicagowianie wyjątkowo nie wybierają sekretarza i skarbnika. Miejski sekretarz Susana Mendoza i skarbnik  Kurt A. Summers nie mają opozycji więc wygrywają walkowerem. Kontrkandydatów nie mają też następujący radni: George Cardenas – 12. okręg, Marty Quinn – 13. okręg, Edward Burke -14. okręg, Ariel Reboyras -30. okręg, Brendan Reilly – 42. okręg i Harry Osterman – 48. okręg.

Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo sylwetki wybranych kandydatów, których programy prezentowaliśmy także na naszych łamach. Oto link:

http://dziennikzwiazkowy.com/chicago/245608/

Duże powodzenie miało wczesne głosowanie. Jak informuje Chicagowska Rada Wyborcza , oddanych zostało około 89,9 tys. głosów − o 23 proc. więcej niż w poprzednich wyborach municypalnych w 2011 r., kiedy to uzyskano wynik 73,3 tysięcy.

Do dzisiejszych wyborów zostało zarejestrowanych 1 421 430 wyborców . Rejestracja wzrosła o 3,85 proc. w porónaniu z wyborami powszechnymi w 2014 roku oraz o 1,09 proc. w porównaniu z wyborami municypalnymi z 2011 roku.

(ao)

fot.Bob Pearson/EPA

Categories: Chicago, Wybory 2015

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*