Dzień Kobiet czy dzień bez kobiet?

Dzień Kobiet czy dzień bez kobiet?

Część mieszkanek Wietrznego Miasta w Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca przyłączyła się do ogólnokrajowej akcji „Dzień bez kobiety”. Protesty, bojkoty i demonstracje w centrum miasta mają na celu przyciągnięcie uwagi do kwestii nierówności ekonomicznej, której zdaniem organizatorów w dalszym ciągu doświadczają kobiety.

Protesty wzorowane są na niedawnym Marszu Kobiet na Waszyngton po inauguracji Donalda Trumpa na prezydenta, a także lutowym „Dniu bez Imigranta”. Według organizatorów kobiety – a w szczególności matki, mniejszości, kobiety niepełnosprawne, Indianki, a także kobiety ze środowiska LGBT – doświadczają dyskryminacji w procesie zatrudnienia.

W ramach protestu chicagowianki zachęcane są do wzięcia dnia wolnego od pracy, zarówno płatnej, jak i tej domowej, unikanie robienia zakupów w punktach handlowych innych niż te, gdzie właścicielami są kobiety lub mniejszości oraz ubrania się na czerwono. Niektóre przedsiębiorstwa, jak restauracje, kluby, czy sklepy organizują specjalne imprezy lub zachęcają klientów do przyłączenia się do wsparcia kobiet w dowolnej formie.

(jm)

fot.www.womensmarch.com/womensday/

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*