Dzieciobójczyni bez kaucji

Mubashra Uddin fot.Cook County Sheriff

Mubashra Uddin fot.Cook County Sheriff

W piątek, 13 listopada przed sądem w Chicago stanęła 19-letnia kobieta oskarżona o zabójstwo swojej nowo narodzonej córki. Kobieta wyrzuciła dziewczynkę z ósmego piętra chwilę po porodzie. Sędzia odmówił wyznaczenia kaucji.

19-letnia Mubashra Uddin urodziła dziecko 11 listopada wieczorem w swoim mieszkaniu na ósmym piętrze budynku w chicagowskiej dzielnicy Uptown, w pobliżu 800 W. Eastwood Avenue. Kobieta, która ukrywała ciążę przed swoimi rodzicami, zaraz po porodzie wyrzuciła dziewczynkę przez okno.

Leżące na ziemi dziecko ok. 23.20 zauważył wracający do domu mieszkaniec budynku. Mężczyzna zawiadomił ochronę, a ta wezwała policję. Noworodek w stanie krytycznym został odwieziony do Weiss Memorial Hospital. Dziewczynka zmarła wkrótce potem w wyniku rozległych obrażeń spowodowanych upadkiem z dużej wysokości.

12 listopada śmierć dziecka została zakwalifikowana jako morderstwo; nazajutrz policja aresztowała matkę zamordowanej dziewczynki, Mubashrę Uddin. W sobotę sędzia zdecydował o aresztowaniu dzieciobójczyni bez możliwości wyjścia za kaucją.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*