Dzieci i dorośli wśród zaginionych w Illinois

Uratowanie kobiet w Cleveland budzi optymizm u rodzin zaginionych osób

Odzyskanie wolności przez trzy młode kobiety więzione przez psychopatę-zboczeńca przez 10 lat w Cleveland w Ohio wzbudziło na nowo nadzieję na odnalezienie innych zaginionych osób. Przypadki takie, jak w Cleveland utwierdzają czekających w wierze, iż kiedyś odzyskają swoich bliskich.

Przy pomocy "bursztynowego alertu" władze poszukują uprowadzonych dzieci fot. Wikimedia

Przy pomocy „bursztynowego alertu” władze poszukują uprowadzonych dzieci fot. Wikimedia

Sporą część zaginionych stanowią dzieci, na które wciąż czekają rodzice. W Illinois poszukiwanych jest 44 dzieci, z czego 25 zaginionych jest od ponad dekady. Dziesięcioro dzieci zniknęło ponad 30 lat temu. Pięcioro nie daje znaku życia od około 35 lat.

16-letnia Mary Ann Switalski zaginęła 50 lat temu. Dziewczynka poszła do objazdowego wesołego miasteczka, które zatrzymało się w lokalnej parafii i już więcej nie wróciła. Dwa dni poźniej jej rodzice otrzymali list, w którym Mary Ann napisała, że chce zarobić trochę pieniędzy i wkrótce odezwie się do rodziców, ale już nigdy tego nie zrobiła.

9-letni James Richard Howell jest zaginiony od 44 lat. Zniknął bez śladu sprzed domu rodzinnego…

Sterling na zachodzie Illinois. Bawił się z siostrą, która weszła na chwilę domu. Gdy powróciła brata już nie było.

16-letni Dermot Faulker Kelly zaginął 41 lat temu. Po raz ostatni widziano chłopca, gdy wychodził z rodzinnego domu w Oglesby na południu stanu, by postrzelać do celu nad pobliską rzeką.

15-letnia Nancy Marie O’Sullivan zniknęła 38 lat temu w South Holland. O’Sullivan po raz ostatni widziano, jak zatrzymywała samochód pobliżu domu przyjaciół.

W 1977 r. wyszła z domu we Frankfort na południowym przedmieściu Chicago i już więcej nie powróciła 16-letnia April Zane. Miała odwiedzić przyjaciółkę, ale nie dotarła do jej domu. Zaginiona jest od 36 lat.

Siostry 3-letnia Diamond i 10-letnia Tionda Bradley po raz ostatni widziane były w ich domu w południowej dzielnicy Chicago w 2001 roku.

15-letnia Yasmin Acree 5 lat temu zniknęła z domu rodzinnego w dzielnicy chicagowskiej North Austin.

Poszukiwanych jest też spora liczba dorosłych. Warto wspomnieć o tajemniczym zniknięciu biznesmana polskiego pochodzenia. 45-letni John Spira, mieszkaniec St. Charles zaginął z biura swojej firmy budowalnej w West Chicago w 2007 roku. Rodzina stara się utrzymać zainteresowanie mediów zaginięciem Spiry w nadziei, że pojawią się nowe tropy i poszlaki. Siostra zaginionego stwierdziła, że gdyby był kobietą, media nadałyby sprawie więcej rozgłosu tak, jak w przypadku zaginionych również w 2007 r. Stacey Peterson i Lisy Stebic.

Być może nowe informacje w sprawie poszukiwanych zaczną ponownie napływać do władz dzięki wydarzeniu w Cleveland. Zdaniem ekspertów odnalezienie zaginionych osób uwrażliwia społeczeństwo. Ludzie zaczynają zwracać uwagę na swoje najbliższe otoczenie. Na to, co się wokół nich dzieje i na to, kim są ich sąsiedzi.

 (ao)

Categories: Chicago

Comments

  1. dragon
    dragon 12 maja, 2013, 19:34

    i co z tego ze ludzie zwracaja uwage na otoczenie jak policja to olewa. najlepiej dla policjanta stanac z rana za rogiem i patrzec kiedy nielegalny wyjezdza do pracy i juz jest zatrzymany a samochod odholowany i kasa zarobiona a policjant zapunktowal i poco takiemu szukac zaginionych dzieci trzymanych gdzies tam w szopie

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*