Dyskusja o książce „Igrzyska śmierci”

We wtorek 16 kwietnia 2013 odbyło się w Art Gallery Kafe drugie spotkanie dyskusyjnego Klubu Książki, zorganizowane wspólnie z Biblioteką Publiczną w Wood Dale.

Tym razem przedmiotem dyskusji była opowieść Igrzyska śmierci Suzanne Collins.

Ku radości organizatorów na spotkanie przybyło ponad dwadzieścia osób.

Wizja świata wykreowanego przez Suzanne Collins jest niesamowicie realna i – trzeba przyznać – mało pocieszająca. Pokazuje, że pomimo postępu nauki wciąż nie rozwiązujemy podstawowych kwestii – głodu, ubóstwa i wojen. Bogaci bedą się bogacić, a biedni zostaną zdeptani.

Jak się okazało podczas dyskusji, lektura ta przypomniała również czytelnikom, że żyjemy w świecie, gdzie najwyżej cenioną wartością jest pieniądz, który pozwala odejść od wszelkich wartości, dzięki którym jesteśmy ludźmi.

„Igrzyska śmierci” to poruszająca opowieść o fikcyjnym świecie niedalekiej przyszłości, w którym okrutne władze co roku gotują dla społeczeństwa krwawą rozrywkę emitowaną w telewizji.

Bohaterka, 16-letnia Katniss dostała porządną szkołę życia po śmierci ojca, bierze udzial w turnieju, lecz aby zwyciężyć, musi dokonać wyboru między życiem a miłością, między instynktem samozachowawczym a człowieczeństwem.

Kolejne spotkanie Klubu Książki dopiero 18 czerwca, ale już dzisiaj zachęcamy do wypożyczenia w AGK i w bibliotece wspomnień Wiesława Adamczyka „Kiedy Bóg odwrócił wzrok”. Pozycję tę wybrali uczestnicy poprzedniego spotkania, wypełniając ankietę na temat książek godnych szczególnej uwagi.

Może uda się namówić do udziału w najbliższym spotkaniu autora książki, Wiesława Adamczyka.

Zapraszamy do uczestnictwa w Klubie Książki nowych czytelników dobrej literatury, bo warto sięgnąć po interesującą książkę i warto spędzić z nami czas.

Anna Gogacz

 

Categories: Chicago, Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*