Dyrektor więziennictwa Illinois podał się do dymisji

fot.Wikipedia

fot.Wikipedia

Stanowy dyrektor ds. więziennictwa zrezygnował ze stanowiska, na które został mianowany przez gubernatora Bruce’a Raunera zaledwie dwa miesiące temu. Biuro gubernatora nie podało żadnego konkretnego powodu ustąpienia Donalda Stolworthy’ego, który w marcu stanął na czele jednego z najbardziej zatłoczonych systemów penitencjarnych w kraju.

Wynagrodzenie roczne Stolworthy’ego wynosiło ponad 155 tys. dol. rocznie. Zanim objął stanowisko w Illinois pracował w federalnym Departamencie Stanu jako ekspert ds. zagranicznych systemów więziennych i doradca wyższych urzędników w tym resorcie.

System stanowych zakładów karnych należy do najbardziej zatłoczonych w kraju; został zaplanowany na 32 tys. więźniów, tymczasem znajduje się w nim aż 48 tys. osadzonych.

Na dodatek borykający się z niedoborami finansowymi Departament Więziennictwa Illinois − podobnie jak wszystkie sektory administracji stanu − ma utracić fundusze z powodu deficytów budżetowych stanu. W rezultacie tej redukcji pracę może stracić część strażników więziennych.

Biuro gubernatora oświadczyło, że Stolworthy pomoże nowemu szefowi więziennictwa w przejęciu obowiązków. Na razie nie wiadomo jednak, kto go zastąpi.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*